ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

РПР закликає владу припинити політичне переслідування Шабуніна

22.01.2018, 13:12
Фото - DW

Коаліція громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ” (РПР) закликає владу припинити політичне переслідування голови правління ГО “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. Про це йдеться на сайті РПР.

Коаліція РПР переконана: поновлення справи проти Віталя Шабуніна та перекваліфікація на статтю з більшою відповідальністю – це продовження політичного тиску на голову правління ГО “Центр протидії корупції”, колишнього члена Ради “Реанімаційного пакету реформ”, одного з найбільш відомих борців з корупцією в Україні зокрема та на громадянське суспільство в цілому.

РПР вважає, що ситуація з Шабуніним свідчить і про вибіркове правосуддя.

При цьому коаліція пригадала, що Шевченківський суд Києва 22 грудня визнав Юрія Крисіна, обвинувачуваного у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, винним і призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном два роки.

Також коаліція пригадала напад охоронців голови організації “Український вибір” Віктора Медведчука 7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту “Київ” на знімальну групу програми журналістських розслідувань “Схеми”, яка  перебувала там з метою зафіксувати прямі перельоти Медведчука до Росії. Досі ніхто не покараний.

Окрім того, зауважує РПР, рік тому Печерський районний суд Києва визнав винним у вчиненні адміністративного, а не кримінального правопорушення керівника служби охорони пропускного режиму Служби безпеки України Юрія Бондарєва, який брав участь в інциденті при затриманні з застосуванням сили до журналістів “Схем”. Вiйськова прокуратура кілька разів закривала справу через “відсутність у діянні військовослужбовців Служби безпеки України … складу будь-якого кримінального порушення”, хоча на відео чітко видно, як журналісту та телеоператору заламують руки. Також досі не покарані бійці спецпідрозділу “Беркут”, які били журналістів під час Революції Гідності.

“На жаль, є усі підстави говорити про спотворення функції органів правопорядку та використання їх для залякування активного громадянського суспільства.

Враховуючи вище зазначене, Реанімаційний пакет реформ закликає владу припинити політичне переслідування Віталія Шабуніна, органи правосуддя об`єктивно кваліфікувати ситуацію, провести належне і відкрите розслідування, встановити причини інциденту і  продемонструвати неупереджений підхід до справи на всіх етапах процесу.

Реанімаційний пакет реформ контролюватиме об`єктивність розслідування і надалі докладатиме всіх зусиль для захисту членів коаліції та представників громадянського суспільства”, - йдеться у заяві.

Як повідомляв ІМІ, 18 січня 2018 року громадські організації “Інститут масової інформації” та “Детектор медіа” заявили, що вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.

15 січня 2018 року слідчі перекваліфікували справу щодо голови громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. Тепер йому інкримінують частину 2 статті 345-1 Кримінального кодексу України “Погроза або насильство щодо журналіста”.

15 січня 2018 року поліція відновила розслідування щодо побиття головою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним помічника народного депутата Всеволода Філімоненка. Зокрема, у приміщенні Дніпровського районного відділку поліції відбувся одночасний допит Шабуніна та Філімоненка.

16 серпня 2017 року голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну оголосили підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості громадянину Всеволоду Філімоненку, який представляється журналістом. Йому інкримінують статтю 122 Кримінального кодексу “Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”. Це правопорушення карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

16 серпня 2017 року Віталій Шабунін після вручення підозри заявив, що справа проти нього ініційована зверху, від політичних осіб, яким не вигідна боротьба з корупцією.

16 серпня 2017 року прокуратура міста Києва повідомила, що перевірить причетність до журналістської діяльності відеоблогера каналу “Голос народу” Всеволода Філімоненка та мотиви нанесення йому тілесних ушкоджень Віталієм Шабуніним.

15 серпня 2017 року Центр протидії корупції повідомив, що Національна поліція готує підозру Віталію Шабуніну, якому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 ККУ (“Погроза або насильство щодо журналіста”).

В організації зазначили, що Шабуніну загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до 5-ти років за побиття псевдожурналіста Всеволода Філімоненка, який декілька місяців поспіль переслідував команду громадської організації “Центр протидії корупції”.

8 червня 2017 року в Києві біля Дніпровського військкомату виник конфлікт між Віталієм Шабуніним і відеоблогером каналу “Голос народу” Всеволодом Філімоненком.

У мережі є відео, на якому Філімоненко ставить запитання, а у відповідь Шабунін б’є його. Філімоненко стверджує, що отримав від Шабуніна за питання про те, чому він не воює в АТО. Шабунін стверджує, що вдарив відеоблогера за те, що він довів до сліз його колегу по ЦПК Олександру Устинову.

Після того як Шабунін вийшов з військкомату, стався ще один напад: тепер уже Філімоненко облив з балончика Шабуніна, а також інших журналістів, які стояли поруч з ним. Відео того, як Філімоненко це робить, а також тікає від Шабуніна, також викладено на YouTube-каналі Центру інформації про права людини. І Філімоненко, і Шабунін викликали швидку і поліцію.

Liked the article?
Help us be even more cool!