ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет свободи слова попросить Кабмін забезпечити повністю потреби НСТУ

21.09.2017, 15:25
Фото - Суспільне мовлення

Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики вирішили провести окреме засідання, на якому мають розглянути всі профільні питання, пов’язані з бюджетним фінансуванням на 2018 рік. Таке рішення було ухвалено 20 вересня на черговому засіданні комітету, повідомляє “Суспільне мовлення”.

Члени комітету Владислав Севрюков і Богдан Онуфрик зазначили, що потреби медіа галузі мають бути забезпечені, і Суспільного в тому числі.

За словами заступниці голови Наглядової ради (НР) Світлани Остапи, члени НР мали можливість на власні очі побачити, який жахливий матеріальний стан філій ПАТ “НСТУ”, у які близько 20 років не вкладалися кошти в капітальний ремонт, не оновлювалося обладнання тощо.

“Ті, хто каже, що нічого не відбувається, нічого не знає про реформу. Пропоную переглянути деякі інші статті витрат. Наприклад, наскільки наразі потрібен Укрпрестелерадіоінститут, який раніше займався підвищенням кваліфікації здебільшого працівників ОДТРК. Зараз уже немає ОДТРК, працівники Суспільного проходять підвищення кваліфікації в тренінговому центрі, який фінансується за кошти донорів. Таким чином можна буде зекономити близько 6 млн грн. І ще один нюанс. Ми теж живемо в цій країні, і знаємо, що бюджет не гумовий, і кошти треба на медицину, освіту тощо. Але обурює підхід до розподілу бюджету. Публічно підтримують, а потім вночі ці пропозиції зникають. Хто саме і чому забрав половину фінансування в проекті бюджету – незрозуміло. Хто відповідальний за зрив реформи?” – зазначила вона.

Голова Держкомтелерадіо (акціонер ПАТ “НСТУ”) Олег Наливайко зазначив, що Комітет подавав пропозицію щодо забезпечення виконання НСТУ міжнародних зобов’язань минулих періодів, зокрема 367 млн грн стосовно “Євроньюзу”, ця програма також не підтримана. “Ми подавали бюджетний запит з розрахунку 989 млн – це граничні показники, які нам довів Мінфін, другий запит на 1 млрд 535 млн, відповідно до норми закону (0,2%), і ще 2 млрд 387 млн грн – це фактична потреба об’єднаної компанії. Ми ці три проекти обговорювали разом з Мінфіном”.

Член правління ПАТ “НСТУ” Родіон Никоненко запевнив народних депутатів, що 1 млрд 535 млн грн – це обґрунтована цифра. “На цей рік на виробництво контенту майже 30 компаній, які об’єдналися в одну, закладено майже 26 млн грн. Скоротимо ми цього року понад 300 чоловік”, – сказав він.

Голова Комітету Вікторія Сюмар запросила членів правління прийти на засідання з бюджету з пропозиціями щодо оптимізації працівників. “Якщо ми не виготовляємо контент, а годуємо 7 тисяч працівників і не можемо оптимізувати так, щоб філії одна одній допомагали, то це не державний підхід”, – сказала вона.

Як повідомляв ІМІ, 19 вересня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що питання з недофінансуванням ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення”, теж немало. 18 вересня правління ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” констатувало небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону. Ситуацію з недофінансуванням НСТУ сприймає як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії.

У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдвічі менше, ніж того вимагає Закон України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

18 вересня “Українське радіо” заявило, що через недофінансування ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” буде змушене скоротити мовлення по всій Україні, а також у Криму і на Донбасі.

8 вересня експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу, закликали Кабінет Міністрів у проекті держбюджету на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ “НСТУ” в повному обсязі, гарантованому Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення”, тобто у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ “НСТУ” перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення.

Інфографіка - ІМП
Liked the article?
Help us be even more cool!