ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Звільнений з полону азовець та співзасновник "Преступности.НЕТ" розповів в ООН про катування росіян

23.02.2023, 12:51
Фото Ганни Замазєєвої
Фото Ганни Замазєєвої

Звільнений з російського полону захисник “Азовсталі” та Донецького аеропорту, генеральний директор інформаційного агентства “Українська медіа група” Артем Дибленко (миколаївські видання “Преступности.НЕТ” та NikLife) виступив у штаб-квартирі ООН, де розповів про катування росіян і закликав звільнити українців з полону. Відеозапис виступу Дибленка опублікувало видання “Преступности.НЕТ”.

У Нью-Йорку 22 лютого в штаб-квартирі ООН розпочалися слухання щодо жорстоких порушень прав людини, спричинених російською агресією проти України. На слуханнях виступили прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, перша леді України Олена Зеленська, голова МЗС Дмитро Кулеба, звільнені з російського полону захисники Маріуполя Артем Дибленко та Ілля Самойленко.

Під час виступу Артем Дибленко розповів, що пробув у полоні 125 днів, своє перебування там він назвав “трьома тисячами годин російського пекла”.

“П’ять місяців тому, коли мене звільнили з російського полону, я важив на 40 кілограмів менше. Всі мої ребра, деякі з них були зламані, можна було легко порахувати… Коли я подивився в дзеркало в перший день після обміну, я не впізнав себе… До 24 лютого я жив у мирному Миколаєві… Все змінилося в момент, коли диктатор Путін вирішив зруйнувати нашу країну”, – сказав Артем Дибленко.

Фото Ганни Замазєєвої

Він згадав про своїх побратимів, які досі залишаються в полоні окупантів.

“Я хочу розповісти про моїх товаришів, які залишаються в полоні окупантів. Я був у російському полоні 125 днів. Це близько трьох тисяч годин фізичного, морального, психологічного тиску, три тисячі годин російського пекла. Чи знаєте ви, що таке “прогулянка” в російському полоні, – вас змушують бігти повз російських садистів, які б’ють вас руками, кулаками та палицями. Важко назвати їжею те, що нам давали. Також важко назвати людьми тих, хто знущався з мене та моїх побратимів. Тих, хто продовжує знущатися з тисяч українців у російських камерах катувань”, – розповів він.

Крім того, Артем Дибленко розповів, що в російських катів немає людяності, а права людини для них нічого не значать.

“Я розумію, що шукати правосуддя у РФ – це те саме, що шукати справедливості в серійного вбивці. Він холоднокровно планує криваві злочини, вбиває та катує, але прикидається найбільшим гуманістом у світі. Це те, що зараз робить РФ. Прийшла на українську землю та проводить геноцид проти українців. Сьогодні я шукаю правосуддя в цій будівлі ООН… Закон – це не просто слово. Я шукаю допомоги для моїх побратимів, тому що в них немає зброї, щоб зрівнятися в боротьбі з катами. У полоні в них немає засобів, щоб захиститися від побиття, в них немає жодної медичної допомоги. Все, що в них є, – це віра та любов до Батьківщини і їхніх родин, які вони пішли захищати…” – зазначив захисник.

Він розповів, що в полоні вони лише страждали та чекали на смерть. Захисник закликав міжнародну спільноту допомогти звільнити українських полонених.

“У камері, де я був, полонений помер на моїх руках. Я навряд чи зможу забути те, що я бачив у російському полоні. Але у ваших можливостях зробити так, щоб було менше таких людей, як я. У вас є сила зупинити катування та знущання з українських полонених, повернути їх додому найшвидше. Це все, що я прошу від вас. Ми зупинимо цю війну нашою перемогою. Ми зупиняємо її ціною життів наших найкращих людей… Я прошу вас зробити все, що у ваших силах, для тих, хто залишається в полоні та бореться за своє життя та гідність”, – звернувся Дибленко до ООН.

Його промова завершилась оплесками залу.

Liked the article?
Help us be even more cool!