ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

ЗМІ повинні опублікувати розцінки на передвиборчу агітацію до 8 вересня – Нацрада

02.09.2020, 10:29
Фото – Regnum
Фото – Regnum

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення нагадує ліцензіатам, які мають намір розміщувати передвиборчу агітацію, про обов’язок оприлюднити розцінки вартості одиниці ефірного часу до 8 вересня включно.

Про це повідомляється на сайті Нацради.

“Згідно з частиною 3 статті 54 Виборчого кодексу України, розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів встановлюються відповідним засобом масової інформації не пізніш як у перший день виборчого процесу відповідних виборів. При цьому засоби масової інформації можуть розрахувати такі розцінки вартості одиниці друкованої площі чи одиниці ефірного часу окремо для робочих днів і окремо для вихідних та святкових днів, а також окремо для різних за кількістю потенційної аудиторії періодів ефірного часу чи друкованої площі”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації не можуть змінюватися протягом виборчого процесу. Засіб масової інформації не може надавати знижку на оплату окремому кандидату, партії (організації партії) – суб’єкту виборчого процесу.

Відповідно до частини 1 статті 55 Виборчого кодексу України, телерадіоорганізації, які мають намір розміщувати матеріали передвиборної агітації, зобов’язані не пізніш як на третій день після початку виборчого процесу відповідних виборів опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості однієї хвилини (секунди) ефірного часу. Телерадіоорганізації, які ведуть мовлення на загальнонаціональних каналах, здійснюють таку публікацію в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр”, регіональні та місцеві телерадіоорганізації – у відповідних регіональних та місцевих друкованих засобах масової інформації.

У разі неопублікування розцінок вартості ефірного часу в зазначені строки розміщення агітаційних матеріалів в ефірі відповідної телерадіоорганізації забороняється, зауважила Нацрада.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія оголосила 5 вересня 2020 року початком виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.

Як уже писав ІМІ, медіа мають встановити розцінки вартості не пізніше ніж 5 вересня, а оприлюднити не пізніше ніж 8 вересня 2020 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!