ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Злочини РФ проти медіа: щонайменше 100 кібератак на медіа і журналістів за три роки з початку вторгнення

Ілюстрація: Інститут масової інформації

Щонайменше 100 випадків кібератак на сайти українських медіа зафіксував Інститут масової інформації за три роки повномасштабної війни Росії проти України. 

Ця категорія є другою за кількістю випадків, які зафіксував у своєму Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа Інститут масової інформації.

Про це розповіла керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук на публічній дискусії “Три роки опору: свобода слова в умовах повномасштабного російського вторгнення” в Києві 21 лютого. 

Росіяни атакували сайти як загальнонаціональних, так і регіональних медіа, які висвітлюють війну Росії проти України.

Так, росіяни атакували онлайн-медіа, теле- та радіомовлення, намагалися розмістити на них свою пропаганду. Що робили росіяни під час кібератак:

  • ламали сайти медіа, їхні сторінки в соцмережах;
  • змінювали новини на російські маніфести; 
  • розміщували на сайтах російську символіку чи заклики здатися; 
  • вчиняли фішингові атаки;
  • ламали ефіри телеканалів (зокрема, рухомі інформаційні стрічки, поширювали гімн СРСР, переривали ефір російськими музичними кліпами й пропагандою тощо);
  • підміняли контент;
  • ламали українське мовлення на супутниках та глушили його сигнали;
  • створювали фейкові сайти українських медіа, які імітували їхні інтерфейс і лого та поширювали дезінформацію (“все пропало”, “Зеленський усіх злив”, “зброї більше не буде”, “союзники нас зливають” та інші брехливі й занепадницькі наративи);
  • маскувалися під українське мовлення (на частоті 90,2 FM вели фейкове радіомовлення під назвою “Слобожанське FM”, намагалися захопити ефір радіо FM “Галичина”). 

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список прозорих і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!