ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналісти з Донбасу Казанський та Гармаш братимуть участь у засіданнях ТКГ

09.06.2020, 10:43
Фото – LB.ua
Фото – LB.ua

Журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш з 9 червня консультуватимуть українську делегацію в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу як представники ОРДЛО від Донецької області. 

Про це LB.ua повідомив віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, перший заступник голови делегації України в Тристоронній контактній групі Олексій Резніков. 

Від Луганської області українську делегацію в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу консультуватимуть голова міжнародної громадської організації “Луганське земляцтво” Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

“Так, ми почали!” – повідомив Резніков.

Денис Казанський на своїй сторінці у фейсбуку пояснив, що в комплексі заходів з виконання Мінських угод є пункти про те, що питання місцевих виборів в ОРДЛО і закон про особливий статус цих районів має обговорюватись і узгоджуватись із представниками окремих районів Луганської та Донецької областей.

“Водночас у документі, як ви можете самі переконатися, немає жодної згадки про те, які саме це мають бути представники окремих районів. Такі організації, як "ЛНР" і "ДНР", ніде не згадуються. І ніде не сказано, що саме з ними Україна повинна щось узгоджувати”, – зазначив Казанський.

Від ОРДЛО виступали громадяни Росії, водночас переселенці не могли брати участі в засіданнях ТКГ.

“Тепер же ситуація змінилася: до переговорів залучено групу корінних жителів Донбасу, які виїхали 2014 року через переслідування і погрози, до числа яких увійшов і я. І в нас уже точно не менше прав представляти окремі райони. По-перше, на відміну від бойовиків "Л/ДНР", ми не є злочинцями (не віджимали, не мародерствували, не катували людей на підвалах). По-друге, ми не є громадянами Росії і маємо тільки українські паспорти. Громадяни РФ не мають жодного права вказувати, як нам в Україні жити і які закони ухвалювати”, – підкреслив Денис Казанський.

Журналіст і інші представники ОРДЛО виступають проти закріплення особливого статусу окупованих районів Донбасу в Конституції України, пише видання.

“Що ж стосується можливих майбутніх виборів на непідконтрольній території, то наша позиція така, що вони можливі лише після отримання Україною контролю над кордоном і відбуватися можуть винятково за українськими законами – з поверненням українського ТБ, українських журналістів, українських політичних партій і переселенців”, – підсумував Казанський.

Журналіст Сергій Гармаш повідомив, що вже сьогодні, 9 червня, братиме участь у роботі політичної підгрупи. 

“Ми не вестимемо переговорів з “ДНР”. Цих трьох букв немає в Мінських угодах. Ми як представники ОРДЛО вестимемо консультації з нашою владою і погоджуватимемо або не погоджуватимемо її рішення з важливих для нас питань щодо Донбасу. Зрештою, нам там жити, і не враховувати наших інтересів – означає створювати ґрунт для майбутніх, тепер уже справді громадянських, конфліктів. Росія, як сторона конфлікту, теж може "запрошувати" туди кого завгодно, але оскільки Донецька і Луганська області (разом з їхніми окремими районами) є адміністративними одиницями України (і це визнає весь світ, у тому числі Москва), то логічно, що Київ сам визначає, з ким йому консультуватися на переговорах з Росією”, – написав він.

Як нагадує видання, Денис Казанський є уродженцем Донецька. Відомий критикою Партії регіонів і висвітленням проблем Донецької області. У 2014 році почав писати для "Українського тижня". Із 2016-го працював ведучим телепрограми “Блогери” на каналі 3s.tv.

Сергій Гармаш – уродженець Єнакієвого. Є головним редактором журналу “ОстроВ”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!