ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналісти визначили найавторитетніші українські ЗМІ

17.07.2020, 10:00

Піар-агенція PointeR Agency провела опитування серед журналістів, щоб визначити ЗМІ, які вони читають та яким довіряють найбільше. Крім того, журналістів також запитали, якими джерелами вони найчастіше користуються для написання власних матеріалів, а також отримання інформації та коментарів. Про це повідомляє MediaSapiens із посиланням на пресслужбу агенції.

На запитання "Інформації з яких ЗМІ ви довіряєте найбільше?" журналістам спочатку треба було назвати видання без підказок, а потім вибрати зі списку з-поміж 34 найменувань. Без підказок лідером стала "Українська правда": це медіа обрали 37% журналістів. На другому місці – НВ з 34%, на третьому – сайт "Ліга" з 31%.

Та голоси розподілилися дещо інакше, коли опитані почали вибирати варіанти із запропонованих списків. З результатом у 68% голосів перше місце здобули "BBC Україна", друге – Радіо Свобода з 61%, а після них з 56% розмістилися лідери опитування без підказок – УП, НВ та "Ліга".

"Дане опитування нам було цікаво провести для отримання інсайдів від тих, хто створює контент і цим, власне, формує довіру до ЗМІ. Ми виходили з того, що журналісти, знаючи "внутрішню кухню" свого середовища, можуть бути одними з найоб’єктивніших критиків українського медіаполя", – пояснює Олександр Селін, директор PointeR Agency. Він наголошує на тому, що в загальному списку були відсутні галузеві та спеціалізовані видання через "загальність" опитування.

Дослідження також показало, що журналістам найбільш цікаві соціальні теми (50%), культура (46%) та політика (42%). Це майже корелює з тим, який контент створюють самі опитані.

Для створення власних матеріалів журналісти найчастіше користуються Facebook (81,2%), власними джерелами (72,6%) та іноземними ресурсами (72,6%). Найпопулярніші видання серед іноземних – The New York Times, BBC, The Guardian (тут журналістам не підказували). Трохи меншим авторитетом користуються українські новинні сайти (67,5%).

Щодо коментарів, то їх журналісти найчастіше отримають за допомогою власних зв’язків чи колег (94%), через Facebook (91%). Крім того, 3–7% користуються такими сервісами, як Deadline та HelpSMI.

Анонімне опитування було проведено в травні-липні 2020 року. Всього опитали 117 журналістів із різних регіонів, типів ЗМІ (ТВ, радіо, преса та онлайн) і тематичного спрямування. На більшість запитань респонденти могли давати більш ніж одну відповідь.

Інфографіка – PointeR

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!