ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Журналісти у Верховному суді виграли справу про спростування інформації

07.05.2019, 10:00
Фото – Фейсбук Інни Білецької

Верховний Суд України скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими рівненську журналістку Інну Білецьку та телерадіокомпанію “Люкс” за позовом активіста Давида Ніколаєва зобов’язали спростувати поширену про нього інформацію.

Відповідну постанову Верховний Суд ухвалив 24 квітня.

“Рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 12 вересня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Рівненської області від 29 листопада 2017 року скасувати”, – йдеться в постанові суду та зазначається, що вони втрачають законну силу та подальшому виконанню не підлягають.

Також суд відмовив Давиду Ніколаєву в задоволенні позовних вимог до журналістки та телерадіокомпанії “Люкс” про спростування недостовірної інформації.

Постанова Верховного Суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Як повідомляв ІМІ, у 2017 році Рівненський міський суд зобов’язав журналістку Інну Білецьку і телерадіокомпанію “Люкс” спростувати інформацію про відомого в Рівному активіста Давида Ніколаєва та його дружину Любов Українчук, які засвітилися в багатьох резонансних подіях.

Йшлося про коментар Інни Білецької телеканалу “24” в сюжеті про “захоплення” готелю “Козацький” у лютому 2016 року. Журналісти телеканалу спробували з’ясувати, ким є так звані представники “Революційних правих сил”, які засіли в готелі з вимогою змінити прем’єра, перезавантажити владу і натякали на можливість третього Майдану. Відомі в Рівному Ніколаєв і Українчук були серед них. Аби дізнатися, хто ці люди, журналісти телеканалу “24” зателефонували колезі з Рівного Інні Білецькій.

Власне, її коментар і став приводом для позову. “Люди, які замішані у великій кількості, ну, таких, м’яко кажучи, напівкримінальних ситуацій. Одна з останніх ситуацій – це була історія, коли голову профспілки Миколу Шершуна люди в балаклавах запхали в смітник. Власне, я була там, на цій події. Я бачила, як там були присутні Любов Українчук і Давид Ніколаєв. А Давид Ніколаєв якоїсь особливої активної участі в подіях на Майдані взагалі не брав. Чули про поїздки в АТО, про мародерство в АТО. Чули про те, що цю людину пов’язують з роботою незаконних копачів бурштину”, – таке сказала тоді Інна Білецька в коментарі журналістам телеканалу.

Давид Ніколаєв подав до суду, і журналісти програли першу судову інстанцію та апеляцію. Натомість Верховний Суд повністю скасував рішення попередніх судів.

“Розглядаючи справу, суди попередніх інстанцій не врахували розуміння відомостей фактичного характеру, які не відповідають дійсності та порочать особу, та не розмежував такі відомості від думок, критичних висловлювань, ідей, оціночних суджень, висловлених відповідачем у порядку реалізації конституційного права на свободи вираження думки і слова… Поширена відносно позивача вищевикладена інформація є оціночним судженням та відповідає засадам демократичного суспільства щодо свободу вираження поглядів”, – йдеться в постанові Верховного Суду.

У коментарі представниці ІМІ в Рівненській області Інна Білецька розповіла, що була у відчаї після апеляції. “Але моя захисниця Тетяна Голобука змушувала мене вірити і не опускати руки. Спростовувати те, що вимагав Ніколаєв, означало спростовувати факти. Ми перемогли, а отже, лишається трохи віри в правосуддя. Вірю, що це рішення Верховного Суду буде слугувати іншим журналістам і їхнім адвокатам у відстоюванні свобод”, – сказала Білецька.

Журналістка розповідає що протягом судового розгляду вона не комунікувала з позивачем. “Вони відсвяткували перемогу в першій і другій інстанціях постами про погану журналістку у Фейсбуці і зникли з мого поля зору”, – розповіла Інна.

Liked the article?
Help us be even more cool!