ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналістка Жанара Ахмет може отримати статус біженки через півроку

01.10.2018, 13:00
Фото - hromadske.ua

Понад 180 днів може піти на надання статусу біженки казахській журналістці Жанарі Ахмет, яка з 2017 року переховується в Україні. За цей час прокуратура не має права на її екстрадицію. Про це журналістка повідомила “Детектору медіа”.

“Згідно із законом України, 180 днів. Однак я не думаю, що це буде так швидко виконано. Будуть тягнути”, – сказала вона.

Журналістка також додала, що за цей період до Казахстану її не екстрадують: “Екстрадиція неможлива до рішення ДМС. Я на території України легально перебуваю”.

Як повідомляв ІМІ, 28 вересня Верховний Суд України зобов'язав Державну міграційну службу надати казахській журналістці Жанарі Ахмет статус біженки. Про це 29 вересня повідомила у Facebook народний депутат Світлана Заліщук.

21 жовтня 2017 року журналістка і блогерка з Казахстану Жанара Ахмет була затримана на Київщині у зв’язку з розшуком по лінії Інтерполу.

Жанара Ахмет була змушена тікати в Україну з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині Ахмет звинувачується в шахрайстві, журналістка вважає справу політично мотивованою. У Києві Ахмет живе разом з сином та просить політичного притулку.

25 жовтня 2017 року Києво-Святошинський суд заарештував казахстанську журналістку Жанару Ахмет на 18 діб.

8 листопада 2017 року Апеляційний суд Київської області визнав незаконним рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області про тимчасовий арешт журналістки Жанари Ахмет з Казахстану.

22 листопада 2017 року Апеляційний суд м. Києва віддав на поруки народній депутатці Світлані Заліщук казахську опозиційну журналістку Жанару Ахмет.

6 квітня 2018 року в Окружному адміністративному суді міста Києва казахська журналістка Жанара Ахмет програла справу проти Державної міграційної служби (ДМС) Київської області, яка відмовила їй у статусі політичного біженця.

Журналістка подала апеляцію.

31 липня 2018 року Апеляційний суд Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва про відмову казахській журналістці Жанарі Ахмет в оскарженні відмови Державної міграційної служби надати статус біженки.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!