ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналістам, підозрюваним у "справі БелТА", заборонили виїзд із Білорусі

28.08.2018, 10:44
Фото - Радіо Свобода

Журналістам – фігурантам “справи БелТА” заборонили виїзд із Білорусі. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Білоруську асоціацію журналістів.

“У понеділок на допит до Слідчого комітету викликали журналістів, які проходять підозрюваними у справі про несанкціонований доступ до інформації агентства БелТА”, – йдеться в повідомленні на сайті асоціації.

Білоруська служба Радіо Свобода повідомила імена принаймні сімох журналістів, яким тимчасово заборонили виїзд із Білорусі: це Галина Уласик, Ганна Калтигіна, Ганна Єрмаченок, Дмитро Бобрик, Ірина Левшина, Тетяна Коровенкова, Павлюк Биковський.

Термін закінчення заборони невідомий, його визначать слідчі, повідомила Тетяна Коровенкова. Раніше ці журналісти дали підписку нерозголошення.

Нагадаємо, 7-8 серпня у зв’язку з кримінальною справою про несанкціонований доступ до інформації агентства БелТА в офісах найбільшого в республіці новинного інтернет-ресурсу tut.by, інформаційного агентства БелаПАН і низки інших ЗМІ відбулись обшуки.

Приводом до порушення кримінальної справи стало повідомлення БелТА про збої під час здійснення доступів до послуг платної підписки, які надавалися агентством одному з його замовників.

Згідно з повідомленням Слідчого комітету, під час перевірки співробітниками МВС “виявлено численні факти неправомірного доступу до комп’ютерної інформації, власником якої є БелТА.

За даними Білоруської асоціації журналістів, Слідчий комітет затримав і допитав до 20 журналістів, більшість після допиту відпустили.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!