ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Тернопільщині журналіст заявив у поліцію на депутата облради

07.05.2021, 16:00

Редактор видання “Береж.Інфо” (Бережани, Тернопільщина) Володимир Якимів звернувся до поліції із заявою щодо погроз фізичною розправою на його адресу від депутата Тернопільської облради Олега Валова. Депутат заявляє, що про фізичну розправу не йшлося та визнав, що піддався емоціям. 

Ситуацію з’ясувала регіональна представниця ІМІ, поспілкувавшись з обома учасниками конфлікту та поліцією. 

Медійник написав заяву в поліцію за частиною 1 статті 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України. 

У заяві до поліції зазначено, що 7 квітня до Якимова зателефонував Валов з погрозами “фізичною розправою у зв'язку зі здійсненням ним законної журналістської діяльності”. 

Причиною, вважає журналіст, може бути допис від 24 березня на фейсбук-сторінці “Береж.Інфо”: “Політика – справа родинна?”, де згадують благодійний фонд, у якому задіяна, зокрема, дружина депутата облради. 

Редактор видання телефонну розмову записав. У записі, наданому ним представниці ІМІ, депутат висловлювався емоційно і нецензурно, обіцяв "помножити на ноль" і сказав, що попередив востаннє.

Володимир Якимів 6 травня надав цьому конфлікту розголосу, бо, за його словами, погрози стали реальними. На своїй фейсбук-сторінці редактор опублікував допис такого змісту:

“Нещодавно мені та ще одному журналісту нашого друкованого видання "Береж.Інфо", погрожували вбивством. Ага, через нашу журналістську діяльність! І не будь-хто, а місцевий депутат Тернопільської обласної ради… Що робить правильний журналіст? Правильно: пише заяву в поліцію! Тут я дякую поліції Тернопільської області: мою заяву прийняли й зареєстрували в ЄРДР кримінальне провадження 12021211040000486 за ч. 1 ст. 345-1 Кримінального кодексу України… Що робить потенційний убивця? Неправильно: починає реалізовувати свої погрози!" – написав Володимир Якимів.

Під реалізацією погроз, як пояснив представниці ІМІ Якимів, він має на увазі, що “агенти” Валова зараз розпитують людей, кому я “насолив” як журналіст”.

Зі свого боку депутат Олег Валов у коментарі представниці ІМІ сказав, що про фізичну розправу не йшлося.

“Я телефонував не як до журналіста, я телефонував до людини, яку знаю давно, щоб захистити свою дружину. Ну чому вона має плакати, бо хтось в інтернеті щось таке пише? – сказав депутат. – Про вбивство я теж не говорив. Я мав на увазі інформаційні війни. Якщо щось пишуть про мене, то я теж можу відповісти аналогічно”.

На запитання, чи вважає депутат нормальним нецензурно висловлюватися навіть у конфліктних ситуаціях, депутат визнав: піддався емоціям, якби знав, що розмову записують, був би делікатнішим та ретельніше добирав би слова. 

“Але відповідати перед законом я готовий. Щойно мені зателефонували з управління Нацполіції, я одразу ж прийшов на допит. Якщо справа дійде до суду, я готовий відповідати”, – сказав депутат.

Керівник відділу комунікації поліції в Тернопільській області Сергій Крета в подробиці щодо справи не вдається. За його словами, заява справді є, однак наразі триває досудове розслідування, про подальший його перебіг повідомлять згодом.

Liked the article?
Help us be even more cool!