ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст ВВС використав підроблені документи для отримання інтерв’ю принцеси Діани в 1995 році

21.05.2021, 12:52
Фото – ВВС / Reuters
Фото – ВВС / Reuters

Журналіст ВВС Мартін Башир використав підроблені документи для отримання інтерв’ю принцеси Діани в 1995 році. Керівництво ВВС, дізнавшись про це, приховало ситуацію.

Про це йдеться в незалежному розслідуванні, яке провів колишній суддя Верховного Суду Британії лорд Дайсон, повідомляє ВВС.

Минулого року брат Діани Чарльз Спенсер заявив, що Башир отримав інтерв'ю в нечесний спосіб та обманом змусив його сестру розповісти подробиці свого особистого життя. Він нібито показав йому фальшиві виписки банківських рахунків, з яких випливало – люди з найближчого оточення Діани діляться відомостями про її життя з таблоїдами та отримують за це гроші.

За словами графа Спенсера, так Башир хотів завоювати його довіру та домогтися того, щоб він познайомив його зі своєю сестрою, принцесою Діаною.

Граф Спенсер також сказав, що Мартін Башир збрехав Діані, вигадавши серію історій про королівську родину, які переконали принцесу в змові проти неї.

За словами графа, метою цієї брехні було домогтися згоди принцеси Діани на інтерв'ю.

У результаті корпорація ВВС вирішила провести нове внутрішнє розслідування цієї справи, повідомивши, що Мартін Башир повністю сприяв проведенню слідчих дій.

Мартін Башир зізнався, що виписки банківських рахунків зробив графічний дизайнер, який працював на BBC.

Незалежне розслідування на чолі з колишнім суддею Дайсоном дійшло висновку, що відоме інтерв'ю отримали за допомогою підроблених документів, сам журналіст брехав про це керівництву, а воно пізніше вважало за краще залишити ситуацію без наслідків.

ВВС визнала “очевидні провали” під час підготовки інтерв'ю та після нього. “Нам дуже шкода”, – заявили в корпорації.

В інтерв'ю принцеса Діана вперше розповіла про подружню зраду принца Чарльза. Діана розповіла, що вона нещаслива в королівській родині. Що її шлюб з принцом Чарльзом зазнав краху, вони не живуть разом, він зраджує їй, а вона – йому.

Саме тоді вона сказала відому фразу: “У тому шлюбі нас було троє”, маючи на увазі Каміллу Паркер-Боулз, з якою в принца Чарльза вже були стосунки.

Принцеса Діана говорила про приступи булімії, про те, що вона завдавала сама собі фізичної шкоди, про те, який відчай і депресію вона відчуває, коли була членом королівської родини. Вона також сумнівалася в тому, що Чарльз зможе стати хорошим королем.

Інтерв'ю призвело до розлучення Діани з принцом Чарльзом буквально за місяць (на цьому наполягла королева Єлизавета), а також до конфлікту з їхніми спільними дітьми, принцами Вільямом та Гарі. Відносини Діани з королівською родиною були зруйновані.

Це інтерв'ю стало однією з найрейтинговіших програм в історії британського телебачення. За різними оцінками, в день ефіру його подивилися близько 20 млн людей.

За кілька років Башир пішов з ВВС та влаштувався в програму каналу ITV "Сьогодні ввечері з Тревором Макдональдом", а потім співпрацював з різними телеканалами в США.

У 2016 році він повернувся до Британії та знову влаштувався на роботу в BBC редактором з питань релігії, але в травні 2021 року залишив корпорацію через серйозні проблеми зі здоров'ям.

Liked the article?
Help us be even more cool!