ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналіст Vice посилав замість себе на радіо та телешоу підставних акторів

17.10.2018, 14:27
Ліворуч - Уба Батлер, праворуч - підставний актор, який прийшов замість. Фото - theguardian.com

Журналіст Vice Уба Батлер прославився минулого року тим, що за допомогою маніпуляцій в мережі видав задній двір свого будинку за кращий ресторан у Лондоні. Про це повідомляє Media Sapiens з посиланням на The Guardian.

Після цього радіостанції та телешоу почали часто запрошувати його у свої ефіри, але з часом Батлеру це набридло й він вирішив влаштувати ще один пранк. Коли популярне австралійське телешоу Sunrise попросило його записати ролик для програми, Уба Батлер вмовив свого брата зробити це. Відео було записане та надіслане австралійським журналістам, які не помітили підміни. Воно досі опубліковане на сторінці програми у Twitter.

Іншого разу Уба Батлер мав отримати нагороду Online Media Awards від видання The Drum. Він прислав замість себе іншого чоловіка, який розмовляв із відчутним норвезьким акцентом, хоча відомо, що сам журналіст британець. Знову ж таки ніхто не запідозрив обману.

BBC Radio 2 запросило Батлера в ефір, але замість нього туди прийшов ще один підставний чоловік і записав із ведучою Ванесою Фельц десятихвилинне інтерв’ю.

“Усі ставили мені одні й ті ж запитання. Але я не знаменитий - те, що я зробив, стало знаменитим, і мені було цікаво, як я можу вийти з цього безкінечного процесу (давання інтерв’ю)”, - розповів Уба Батлер, коли журналісти The Guardian почали розпитувати його про підміни.

“Я не ставив за мету викривати чи звинувачувати в чомусь медіа, мені просто було цікаво перевірити, чи реально зробити щось подібне”, - додав він. За словами Батлера, він сам здивувався, наскільки просто виявилося обійти службу охорони BBC Radio 2, просто приславши замість себе чоловіка з таким самим кольором волосся. Люди часто створюють собі кілька різних ідентичностей у соцмережах, але виявляється, це так само просто зробити в реальному житті.

“Якщо навіть такий дурень, як я, зміг усіх переконати, що я - це норвезький актор зростом під два метри, то буквально кожен може бути тим, ким захоче”, - зазначив пранкер.

Як нагадує видання, у своєму попередньому розіграші з рестораном Уба Батлер також показав, як створив привабливі фото з різними стравами, використавши для цього ватні диски, губки, піну для гоління й інші абсолютно неїстівні предмети.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!