ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналіст Радіо Свобода вийшов на свободу після трирічного ув'язнення в Туркменістані

01.06.2018, 10:53

Журналіст Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Сапармамед Непескулієв вийшов із в’язниці в Туркменістані після того, як відбув трирічне покарання за звинуваченнями, пов’язаними з наркотиками, повідомляє Радіо Свобода.

Ці звинувачення правозахисники засудили як політично мотивовані.

“Насамперед Сапармамед ніколи не мав потрапляти за ґрати. Права журналістів захищають міжнародні конвенції, підписантом яких є Туркменістан. Злочином тут є ув’язнення Сапармамеда, а не його журналістські матеріали”, – заявив президент Радіо Свобода Том Кент.

Як повідомляє туркменська служба Радіо Свобода, Непескулієва відпустили 19 травня.

Непескулієв зник 7 липня 2015 року. Після того тривалий час про нього нічого не було відомо. Пізніше суд визнав журналіста винним за звинуваченнями, пов’язаними з наркотиками.

Правозахисники заявляють, що ці звинувачення сфабрикували як помсту за його журналістську діяльність. Робоча група ООН у справі необґрунтованих затримань визначила затримання Непескулієва саме як необґрунтоване й оголосила, що журналіста позбавили свободи "за мирне здійснення свого права на свободу висловлювання".

Непескулієв у відеорепортажах для Радіо Свобода документував зруйновану інфраструктуру й економічну нерівність на заході Туркменістану.

Фізичних нападів, погроз і судових переслідувань за звинуваченнями, які вважають безпідставними, зазнавали й багато інших журналістів і дописувачів Радіо Свобода в Туркменістані.

У звіті правозахисної організації Freedom House 2017 року Туркменістан за рівнем свободи преси визнаний "не вільним": він розташований у самому кінці переліку поруч із Північною Кореєю з 98 штрафними балами зі 100 можливих.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!