ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Журналіст "Наших грошей" позивається до АМКУ щодо відмови в інформації

09.10.2018, 10:48

Журналіст видання “Наші гроші” Юрій Ніколов подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Антимонопольного комітету України щодо незаконної відмови в наданні інформації на запит, повідомляє “Доступ до правди”.

Ніколов надіслав 23 травня 2018 року запит до АМКУ, у якому просив надати інформацію стосовно справи про зловживання монопольним становищем групою компаній "ДТЕК".

Зокрема, йшлося про такі дані: на якій стадії перебуває розгляд справи; коли планується закінчити розгляд справи; чи підготовлено подання з попередніми висновками у справі; якщо так, то чи направлено (вручено) воно сторонам і третім особам у справі та коли; який строк був наданий для ознайомлення та підготовки відповіді на нього; чи заплановано проведення засідання Антимонопольного комітету України щодо справи про зловживання монопольним становищем групою компаній "ДТЕК" та інші запитання.

Також журналіст просив надати ПІБ службовців Антимонопольного комітету України, яким було доручено збір доказів, та тих, які погоджували проекти процесуальних документів та самі документи (подання про відкриття справи, розпорядження про початок розгляду справи, подання з попередніми висновками у справі тощо).

Проте АМКУ відмовився надати запитувані дані, а свою відмову обґрунтовував тим, що, надавши запитувані копії розпоряджень до моменту прийняття рішення у справі, Комітет не зможе забезпечити об’єктивний, всебічний, розгляд справ та належний захист конкуренції на засадах рівності, фізичних і юридичних осіб, передбачений законом.

Також відмову АМКУ аргументував тим, що “обмеження доступу до запитуваної Вами інформації також пов’язано з інтересами національної безпеки, захистом репутації та прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної Комітетом в режимі конфіденційної, оскільки розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам, а шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні”.

Проте в позові Юрій Ніколов зазначає, що відповідач не обґрунтував жодним чином, як запитувана інформація може завдати шкоди переліченим інтересам.

“Відсутність висновку розпорядника інформації щодо наявності хоча б однієї зі згаданих трьох підстав “трискладового тесту” означає, що законних підстав для обмеження доступу до інформації немає, а відмова в доступі до публічної інформації є необґрунтованою”, - зазначається в позові.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!