ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Журналіст із Нідерландів зумів під'єднатися до секретної онлайн-конференції міністрів оборони ЄС. Відео

22.11.2020, 12:34
Фото – ВВС
Фото – ВВС

Журналіст нідерландського видання RTL Nieuws Даніель Верлаан зумів приєднатися до секретної онлайн-відеоконференції міністрів оборони ЄС. Йому вдалося це зробити після того, як міністерка оборони Нідерландів випадково опублікувала частину конфіденційної інформації у своєму Twitter, повідомляє Голос Америки.

Як повідомляє Politico, зустріч міністрів оборони стосувалась обговорення засекреченого документа щодо загроз перед ЄС. На нараді були присутні всі 27 міністрів країн-членів ЄС. Після того як Верлаан  долучився до зустрічі, він почав усміхатись і махати міністрам. Його появу зустріли сміхом.

Попри це верховний представник ЄС із питань закордонних справ та безпеки Жозеп Боррель спитав: “Ви знаєте, що ввірвалися на секретну конференцію?” Журналіст відповів ствердно, але перепросив і сказав, що йому шкода. Всього Даніель Верлаан провів на таємній нараді декілька хвилин. Після його втручання конференцію закінчили з міркувань безпеки.

Як повідомляє RTL Nieuws, Даніелю Верлаану вдалось отримати доступ до таємної наради після того, як міністерка оборони Нідерландів Анк Бійлевельд випадково опублікувала фото, на якому можна було побачити логін та частину пін-коду для віртуальної зустрічі. Після декількох спроб пін-код вдалося відгадати, адже на фотографії було п’ять із шести необхідних цифр.

Цей інцидент став причиною для занепокоєнь у плані кібербезпеки. “Такий злам є незаконним, про нього буде повідомлено відповідним органам”, – прокоментувала ситуацію речниця Ради міністрів закордонних справ ЄС.

Зв свого боку прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте звернувся до уряду з проханням уважніше ставитися до захисту від потенційних кібератак. 

“Це демонструє, наскільки обережними ви маєте бути з такими зустрічами. Потрібно бути обережними. Єдиним наслідком цього було те, що міністерка Бійлевельд вказала іншим міністрам, наскільки пильними потрібно бути”, – сказав Марк Рютте.

У пресслужбі Міністерства оборони Нідерландів прокоментували, що це було “дурною помилкою”.

Liked the article?
Help us be even more cool!