ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Жовтень став найгіршим місяцем 2020 року за рівнем порушень свободи слова – ІМІ

04.11.2020, 10:00

У жовтні експерти ІМІ зафіксували в Україні 34 випадки порушення свободи слова. З них 24 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. 

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

У жовтні зафіксовано найбільшу кількість порушень у порівнянні з іншими місяцями (січень – 19, лютий – 18, березень – 25, квітень – 18, травень – 11, червень – 21, липень – 13, серпень – 12, вересень – 15). Зростання кількості порушень цього місяця обумовлене передвиборчою кампанією до місцевих виборів та днем голосування, 25 жовтня.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано в категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – 19 (проти дев'яти у вересні). 

Так, експерти ІМІ зафіксували випадки, пов'язані з порушеннями прав журналістів, які стались у день голосування. Члени виборчих комісій забороняли журналістам відеознімання на дільницях – у Херсоні, Кропивницькому, Бахмуті (Донецька область). Також зафіксовано випадок застосування фізичної сили до журналістки на Дніпропетровщині з боку кандидата від "Слуги народу".

Крім того, перешкоджали журналістам і правоохоронці. Зокрема, на Київщині поліцейські напали на журналістку Таїсію Кутузову та пошкодили їй мікрофон. У Києві силовик намагався зламати камеру журналістові Радіо Свобода Мар'яну Кушніру під судом, який розглядав справу Шеремета.

Експерти ІМІ зафіксували в жовтні різке зростання кібератак на сайти – п’ять випадків. Востаннє ІМІ фіксував DDoS-атаки на сайти в лютому цього року. Так, у жовтні DDoS-атак зазнали сайти "РІА Мелітополь", Politerno (Тернопіль), "Четвертої влади" та Liga.net. У чотирьох випадках редакції пов'язували хакерські атаки з опублікуванням матеріалів про місцеві вибори.

Також ІМІ зафіксував випадок цензури, коли пресслужба Апарату Верховної Ради з урахуванням рішення Комітету ВР зі свободи слова припинила акредитацію редакції видання "Слідство.Інфо" та ще 18 редакцій. Акредитацію журналістам при Верховній Раді припинено як таку, що не відповідає меті: “для всебічного, об'єктивного та збалансованого висвітлення журналістами, технічними працівниками засобів масової інформації діяльності Верховної Ради України”.

Порушення зафіксовано в 13 регіонах. За кількістю випадків лідирує Київ (12), далі йдуть Запоріжжя та Львівщина (по три випадки), Одещина, Дніпропетровщина, Тернопільщина, Донеччина, Миколаївщина та Рівненщина (по два випадки).

Утиску своїх прав зазнали 10 журналістів та 10 журналісток

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 186 випадків порушення свободи слова, з них 145 – це фізична агресія проти журналістів.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!