ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський увів у дію рішення РНБО про затвердження держреєстру санкцій

Президент України Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 29 січня про затвердження положення про державний реєстр санкцій.

Відповідний указ №36/2024 глава держави підписав 29 січня 2024 року.

Положення про держреєстр визначає порядок його ведення та доступу до нього. Реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб'єктів, щодо яких застосовано санкції. 

Він вестиметься українською та англійською мовами. Дані реєстру є відкритими й загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом. Ведення реєстру забезпечує Апарат РНБО. 

Згідно з рішенням РНБО, положення про держреєстр санкцій складається з дев'яти розділів:

  • Загальні положення 
  • Суб'єкти правових відносин Реєстру 
  • Автентифікація Реєстраторів у Реєстрі 
  • Відомості, які вносяться до Реєстру 
  • Строки внесення відомостей до Реєстру 
  • Порядок унесення відомостей до Реєстру
  • Надання відомостей з Реєстру 
  • Захист відомостей, унесених до Реєстру 
  • Інше 

Реєстр створюється відповідно до вимог Закону України “Про санкції”. Він передбачає отримання безоплатного публічного доступу до всіх підсанкційних суб'єктів (юридична та фізичні особи; іноземна держава тощо).

До реєстру вноситься інформація, що міститься в рішеннях РНБО про санкції, у судових рішеннях про застосування санкцій.

У реєстрі вказують підстави для застосування, скасування чи внесення змін до санкцій; перелік санкцій, що застосовуються, скасовуються чи змінюються; строк застосування санкцій та термін закінчення їхньої дії.

Як повідомляв ІМІ, 26 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає створення Державного реєстру санкцій.

У вересні 2023 року ІМІ звернувся із запитом до Ради національної безпеки та оборони України з проханням надати перелік медіа та фізичних осіб (журналістів, інших працівників медіа, блогерів), які наразі перебувають під санкціями на підставі рішень РНБОУ та указів Президента України. Тоді РНБО відповіла, не має такого переліку.

Liked the article?
Help us be even more cool!