ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський підписав закон про заборону російської пропаганди

16.03.2022, 11:30
Фото – kmfoundation.org
Фото – kmfoundation.org

Президент Володимир Зеленський підписав 14 березня закон (законопроєкт №5101) про заборону виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій Росії.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради, повідомляє Суспільне.

Так, відповідно до закону, друкованим ЗМІ, телебаченню та радіо заборонено виправдовувати, визнавати правомірною та заперечувати збройну агресію РФ проти України, яка триває з 2014 року. Зокрема, заборонено подавати російську агресію проти України як “внутрішній конфлікт”, “громадянський конфлікт”, “громадянську війну”, заперечувати тимчасову окупацію частини української території.

Також заборонено прославляти заяви та дії осіб, які здійснюють збройну агресію Росії проти України, зокрема називати їх “повстанцями”, “ополченцями”, “ввічливими військовими людьми”. Йдеться про:

  • осіб, які здійснювали збройну агресію Росії проти України;
  • представників збройних формувань країни-агресора;
  • нерегулярних незаконних збройних формувань;
  • озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих РФ;
  • представників окупаційних адміністрацій;
  • представників підконтрольних Росії самопроголошених органів.

Крім того, закон передбачає санкції, а саме припинення в Україні діяльності партій, релігійних та громадських організацій, діяльність яких спрямована на ліквідацію незалежності, зміну конституційного ладу, порушення суверенітету чи територіальної цілісності України, пропаганду війни чи виправдання дій РФ як країни-агресора.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Нагадаємо, 3 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5101 щодо заборони виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора. Цей документ був зареєстрований у парламенті 18 лютого 2021 року. Його ініціаторами виступила група народних депутатів.

Liked the article?
Help us be even more cool!