ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Заява медійників щодо протизаконного позбавлення акредитації у ВР 19 редакцій ЗМІ

28.10.2020, 19:02
Фото – УНІАН
Фото – УНІАН

Ми, члени Медіаруху, журналісти і представники медійних організацій, обурені рішеннями Апарату Верховної Ради України та Комітету ВРУ з питань свободи слова, які всупереч законодавству позбавили акредитації 19 українських медіа. Зокрема, акредитацію забрали в “Слідства.Інфо”, Громадського телебачення Донбасу, “Ніквесті” та низки інших медіа.

Акредитацію редакцій припинено як таку, що не відповідає меті: “для всебічного, об’єктивного та збалансованого висвітлення журналістами, технічними працівниками засобів масової інформації діяльності Верховної Ради України”.

Звертаємо увагу, що оцінювання держорганом “всебічності, об’єктивності та збалансованості” висвітлення діяльності цього органу в журналістських матеріалах є конфліктом інтересів, а позбавлення акредитації за зміст таких матеріалів має ознаки незаконного впливу на зміст поширюваної інформації, тобто ознаки цензури. Крім того, законодавство України не ставить питання акредитації журналіста чи ЗМІ в залежність від кількості матеріалів, які журналіст створює щодо цього суб’єкта владних повноважень, а також не вимагає від журналістів обов’язкового звітування про матеріали, створені про орган влади, що акредитував такого журналіста.

Ще одне відверте порушення законодавства України полягає в тому, що акредитації було позбавлено цілі редакції, а не окремих журналістів.

Ми вбачаємо ознаки прямої цензури в рішенні Комітету ВР з питань свободи слова та в діях пресслужби ВР, які призвели до відмови редакціям в акредитації.

Вимагаємо від керівництва парламенту притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників пресслужби ВРУ, які ініціювали та документально оформили таке рішення щодо акредитації.

Вимагаємо від правоохоронних органів порушити кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України щодо факту ухвалення такого рішення про акредитацію, оскільки воно є перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів.

Ми вимагаємо від Комітету ВР з питань свободи слова негайно провести засідання і скасувати ганебне та протизаконне рішення щодо масового позбавлення акредитації редакцій українських ЗМІ.

Закликаємо колег-журналістів, які поділяють обурення перешкоджанням діяльності ЗМІ та їхній можливості доносити до суспільства важливу інформацію, доєднатися до публічного протесту.

Звернення підписали:

Медіарух 

Інститут масової інформації

“Детектор медіа”

ZMINA

Інститут розвитку регіональної преси

Тетяна Трощинська, головна редакторка Громадського радіо 

Світлана Єременко, виконавча директорка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика

Гайгисиз Гелдієв, старший партнер в Jnomics media

Альона Романюк, редакторка “По той бік новин”

Звернення відкрите для підписання. Для цього необхідно звернутися до координатора Вадима Міського: [email protected].

Медіарух “Медіа за усвідомлений вибір” започатковано 5 лютого 2019 року. Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали “UA:Перший”, Українське радіо, Громадське радіо, ІА Укрінформ, ІА Інтерфакс-Україна, Liga.net, “Дзеркало тижня. Україна”, НВ, “Цензор.Нет”, 5 канал, “Український тиждень”, Opinion, низка регіональних медіа, Незалежна медійна рада, громадські організації “Детектор медіа”, “Інститут масової інформації”, “Інтерньюз Україна”, “Центр демократії та верховенства права”, “Фундація “Суспільність”, “Національна асоціація медіа”, “Донецький інститут інформації”, “Інститут демократії імені Пилипа Орлика”, “Центр прав людини Zmina” та інші організації, окремі журналісти – загалом понад 70 учасників. Вступити до Медіаруху або підтримати його можна, звернувшись до координатора Вадима Міського: [email protected].

Liked the article?
Help us be even more cool!