ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІ Подай скаргу

Засуджений у Білорусі журналіст утік в Україну

02.11.2018, 10:57
Фото - Фейсбук Дмитра Галка

Білоруський журналіст Дмитро Галко, засуджений у Білорусі до чотирьох років обмеження волі в установі відкритого типу за “напад на міліціонера”, виїхав до України. Це підтвердив білоруській редакції Радіо Свобода його батько Микола.

Сам Дмитро Галко опублікував у мережі Facebook пост, у якому передав привіт “з волі” і назвав звинувачення проти себе сфальсифікованими. На знімку він зображений поблизу моря з дитиною та пише, що "цьому малюкові я поки більше потрібен, ніж вам”.

Як нагадує видання, 25 листопада 2017 року в Мінську у квартирі син журналіста з друзями-підлітками відзначав свій день народження. У помешканні перебував і Дмитро Галко. Співробітники міліції, як вважає журналіст, незаконно увірвалися у квартиру, де без дозволу стали проводити відеозйомку і затримання.

За словами міліціонера Юрія Чиркова, Галко чинив йому опір, розбив мобільний телефон і двічі вдарив. Сам Галко це заперечує. Своєї провини журналіст не визнав.

На Галка спершу склали лише адміністративний протокол за “нецензурну лайку на вулиці”, але згодом порушили кримінальну справу за “напад на міліціонера” (і вже не на вулиці, а у квартирі). Після інциденту Дмитро Галко із сином поїхали в український Маріуполь. 22 квітня 2018 року, під час повернення до Мінська, Галка затримали на білорусько-українському кордоні.

17 липня Галка засудили до чотирьох років обмеження волі в установі відкритого типу. Також суд постановив стягнути з нього 850 рублів компенсації для постраждалих. На початку жовтня суд розглянув апеляцію і залишив вирок чинним.

Кілька правозахисних організацій Білорусі та Білоруська асоціація журналістів 26 липня схвалили спільну заяву у справі Галка, в якій висловили сумнів щодо законності дій силовиків.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!