ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Заступник голови СБУ подав уже 16 позовів проти журналістів та активістів

20.09.2017, 12:53
Фото - "Новое время"

З квітня 2017 року заступник голови СБУ Павло Демчина подав 16 позовів до суду щодо захисту честі та гідності, або спростування інформації проти журналістів та активістів. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на інформацію сайту “Судова влада”.

До суду подані 11 позовів про захист честі гідності, 5 заяв про визнання інформації недостовірною та її спростування в порядку окремого провадження.

Так, у провадженні судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Н.С. на розгляді перебуває 5 заяв Демчини про визнання інформації недостовірною та її спростування.

Усі 5 заяв подані до суду 18 квітня 2017, і вони потрапили у провадження однієї судді. Згідно зі звітом про автоматичний розподіл судових справ між суддями, система могла обрати лише одного суддю – Пінкевич, адже інші судді “виключені” з різних обставин.

У Шевченківський райсуд Києва Демчина подав п’ять позовів до народного депутата Сергія Лещенка, телеканалу ZIK, телеканалу “112 Україна”,  журналіста Дмитра Гнапа, ГО “Слідство. Інфо”, ПАТ “Національна Суспільна Телерадіокомпанія України”, ГО “Громадське Телебачення”, ПАТ “Телерадіокомпанія ЛЮКС”.

З п’яти позовів Демчини суди вже повернули три позовних заяви позивачу як такі, що не відповідали вимогам ЦПК України.

На розгляді у Печерському районному суді міста Києва перебуває три позови Демчини до Віталія Шабуніна, Віталія Каська та інтернет-видання “Голос.UA”.

Ще два позови Демчини проти народного депутата Сергія Лещенка перебувають на розгляді в Подільському районному суді міста Києва.

Як повідомляв ІМІ, перший заступник голови СБУ Павло Демчина подав позов до Подільського районного суду Києва на видавничий дім Медіа-ДК, який видає журнал “Новое время”. Від редакції адвокат Демчини вимагав спростувати опубліковану у статті інформацію про те, що Демчина причетний до утворення монополії компаній, близьких до Віктора Медведчука, на ринку зрідженого газу. Віталій Шабунін виступає співвідповідачем за позовом.

Редакція антикорупційної телепрограми журналістських розслідувань “Наші гроші” отримала запит від адвоката Демчини із вимогою надати особисті дані журналістів, які готували сюжет про заступника голови СБУ Павла Демчини. Видання пов’язувало такий запит з розслідуванням Аліси Юрченко “СБУ у пошуках хробака зупинило експорт горіхів”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!