Запорізька журналістка відкрила персональну виставку про війну "Це мій дім"
![Запорізька журналістка відкрила персональну виставку про війну "Це мій дім" Катерина Клочко. Фото – Ігор Лавров / 061.ua](https://imi.org.ua/upload/news/2024/04/23/66279406930e1-436765361-407923798851534-7929051845134418934-n_700x350.jpg?v=1713870127)
У Запоріжжі з 19 квітня відкрилася персональна виставка “Це мій дім”, присвячена життю прифронтових громад в області. Її авторка – фотографиня сайту 061.ua Катерина Клочко, яка з початку повномасштабного вторгнення фіксує злочини Росії проти України на території області.
Як розповіла авторка виставки регіональній представниці ІМІ, у просторі представлено понад 30 робіт щодо кількох тематик:
- життя аграріїв під час війни;
- знищення російськими окупантами шкіл та історичних об'єктів;
- життя людей у громадах, які постійно перебувають під обстрілами російських агресорів.
“Назва виставки виникла після спілкування з жителями цих громад. “Це мій дім” – саме так відповідають люди на запитання: “Чому ви не їдете звідси?” Саме тому попри все залишаються на цій території”, – розповіла Катерина Клочко.
![](/upload/media/2024/04/23/662794630e4f5-436764478-747825164007635-8679240667450302466-n.jpg)
![](/upload/media/2024/04/23/66279462dcb10-436765109-991387919283996-5452414452825585111-n.jpg)
Фотовиставка Катерини Клочко в Запоріжжі. Фото – Ігор Лавров / 061.ua
За її словами, на виставці переважно представлено фото з Оріхова, Гуляйполя і навколишніх селищ.
“Ця виставка – результат поїздок до прифронтових громад команди 061. Фотовиставка розповідає про життя цих громад і злочини росіян проти цивільного населення. На фотографіях є аграрії, які продовжують працювати попри обстріли, сіяти та збирати пшеницю. Є світлини з фермерського господарства, яке власник майже 30 років розбудовував, виробляв борошно, і в один момент російська ракета все зруйнувала, – розповідає фотографиня. – Ще є поля пшениці в полум'ї в Темерівці, на межі Дніпровської, Запорізької і Донецької областей. Я зробила цей знімок у 2022 році. Тоді по полю вдарили росіяни й загорілася стигла пшениця, яку був час збирати. У мене є кадри, як над полем, що палає, літають лелеки: досі пам'ятаю це сумне відчуття апокаліпсиса”.
![](/upload/media/2024/04/23/662793860a399-1.jpg)
Також на виставці є фотографії зруйнованих шкіл та історичних будівель у Гуляйполі й Оріхові. Ще один блок присвячено безпосередньо життю людей у прифронтових громадах.
“На кожному фото є люди в підвалах, на вулиці, які живуть своє життя. Як, наприклад, жінка в Оріхові, яка посеред зруйнованого міста веде козу на побачення, чи усміхнені люди, які ліплять вареники та сподіваються на перемогу. Мені хотілося показати, що вони все-таки вистоюють. Вся ця виставка про надію, надію на перемогу”, – розповіла Катерина Клочко.
За даними 061.ua, Катерина Клочко з початку повномасштабного вторгнення готує важливі фоторепортажі про захисників Запорізького краю, життя прифронтових громад та наслідки ворожих обстрілів.
Світлини Катерини експонувалися на групових виставках у Європі та США. Завдяки співпраці з міжнародними інформаційними агенціями її фото із Запоріжжя та області публікувались у провідних виданнях світу.
Виставка триватиме до 30 квітня в Запорізькому фотоклубі (проспект Собороний, 159, Запоріжжя).
![](/upload/media/2024/04/23/662794634b844-434583609-1079273313173942-449708994630342741-n.jpg)
![](/upload/media/2024/04/23/662794632bdcd-436528132-438303692016068-4959828697580039509-n.jpg)
Help us be even more cool!