ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Законопроєкт "Про медіа" визначає два типи регулювання ЗМІ – Ткаченко

29.01.2020, 11:56
Фото – Ліга
Фото – Ліга

Законопроєкт №2693 “Про медіа” передбачає два типи регулювання засобів масової інформації. Про це 29 січня повідомив голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко (фракція “Слуга народу”) під час громадського обговорення даного законопроєкту, повідомляє Укрінформ.

“Законом передбачається два типи регулювання. Це обов'язкове ліцензування, яке стосується аудіовізуальних медіа в тому випадку, якщо мова йде про обмежений радіочастотний ресурс. В усіх інших випадках передбачена реєстрація, яка стосується онлайн-медіа, цифрових платформ тощо”, – сказав Ткаченко.

Також він зазначив, що на сьогодні медіасфера регулюється п’ятьма чи шістьма законами, ухваленими переважно в середині 90-х років. За словами Ткаченка, підходи, які були раніше, сьогодні вже не актуальні.

“Які суб'єкти регулюватиме цей закон? Це аудіовізуальні медіа, суб'єкти у сфері друкованих медіа, онлайн-медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, платформи спільного доступу до інформації, постачальники електронних комунікаційних послуг”, – сказав Ткаченко.

Він додав, що розробники законопроєкту виходили із законодавчих вимог Європейської конвенції з прав людини, практик Європейського суду, європейської конвенції про транскордонне телебачення, директив Європейського парламенту 2013 року та змін директиви ЄС 2018 року.

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ухвалити в першому читанні законопроєкт №2693 “Про медіа”, який складається зі 124 статей.

Нагадаємо, законопроєкт “Про медіа” (№2693), зареєстрований у Верховній Раді 27 грудня 2019 року, пропонує запровадити спільне регулювання у сфері медіа як поєднання функцій та засобів державного регулювання та галузевого саморегулювання.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!