Сьогодні, 20 травня в парламентській газеті "Голос України" опубліковані закони про декомунізацію, повідомляє 112.ua.

Зокрема, закони "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" та "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті".

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.

Як повідомляв ІМІ, 15 травня Президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію: "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" і "Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України в ХХ ст.".

Цими законами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації.

Підписуючи ці закони, глава держави заявив, що найближчим часом у Верховну Раду буде подано проект закону, спрямований на вдосконалення норми про відповідальність за порушення закону про статус борців за незалежність України в ХХ ст. Законопроектом, ініційованим президентом, пропонується усунути колізії, які можуть бути використані для зловживання нормами законодавства, порушення прав і свободи людини і громадянина, зокрема в частині свободи наукових досліджень і міжнародної співпраці і діалогу.

Відповідні законодавчі акти були прийняті народними депутатами на засіданні Верховної Ради 9 квітня поточного року більшістю голосів.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що деякі закони про декомунізацію, ухвалені Верховною Радою і підписані Президентом України Петром Порошенком, обмежують свободу слова і висловлювання.