Головне управління Міндоходів у Києві викликало генерального директора ТОВ “Савік Шустер студія”, телеведучого Савіка Шустера на перший допит у справі про порушення у господарчій діяльності його студії, які начебто виявила податкова під час перевірки. Після допиту захист Шустера повідомив, що студія подає до суду на бездіяльність Генеральної прокуратури щодо не включення подань зі скаргами на Державну фіскальну службу до реєстру досудових розслідувань. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на прес-службу студії.
“Перший допит. Довго це, неприємно – ну, осад такий залишився”, – сказав одразу після допиту Савік Шустер.
Підставою для виклику до Головного управління Міндоходів у Києві стало відкриття кримінальної справи за результатами перевірки ТОВ “Савік Шустер Студія”.
Як повідомляв ІМІ, 2 жовтня 2015 року ведучий телепрограми "Шустер LIVE" Савік Шустер повідомив, що шість податкових інспекторів принесли повідомлення про перевірку студії Савіка Шустера.
У листопаді 2015 року Савік Шустер повідомив, що фіскальна служба за результатами перевірки склала акт про порушення податкового законодавства на суму понад 10 млн грн. Він заявив, що оскаржуватиме цей акт перевірки.
15 січня 2016 року генеральний директор продакшн-компанії "Савік Шустер Студія", телеведучий Савік Шустер заявив, що стосовно нього відкрито кримінальне провадження за нібито несплату податків.
Водночас помічник генпрокурора уточнив, що йдеться про фактове провадження за результатами податкової перевірки, і заперечив, що воно розпочато проти самого Савіка Шустера.
За останнім повідомленням студії, слідчі податкової нарахували порушень на більш ніж 13 млн грн. (13 318 779,05 грн.).
Евген Петренко, адвокат Савіка Шустера та керівник практики кримінального права та вирішення спорів Міжнародного правового центру Eucon, заявив, що податкова інспекція не дочекалась розгляду адміністративної скарги ТОВ “Савік Шустер студія” на податкові повідомлення-рішення.
“Податкова інспекція Печерського району не дочекалася адміністративного оскарження і передала матеріали перевірки до слідчого управління для прийняття рішення про внесення інформації про кримінальну справу. Обурює те, що кримінальна справа відкрита не на основі доказів, а на основі припущень інспекторів про порушення. І сьогодні на допиті з суті заданих нам питань ми можемо зробити висновок, що матеріали кримінальної справи наповнені не доказами, а припущеннями інспекторів”, – сказав він.
Другий адвокат Савіка Шустера, керуючий партнер Міжнародного правового центру Eucon Ярослав Романчук повідомив, що під час допиту Шустеру повідомили, що проти його студії відкрито ще одну справу. За його словами, підзахисний і захист поки не знають, що це за провадження.
Захисник заявив, що наявні порушення самої податкової, які носять кримінальний характер. “У результаті аналізу тих документів, які підготували податкові служби, ми знайшли порушення, які підпадають під кримінальну відповідальність. На тому тижні нами були підготовані подання до Генеральної прокуратури. На жаль, Генеральна прокуратура не виконала вимоги кримінально-процесуального законодавства і не внесла ці відомості у досудовий реєстр. Тому ми оскаржили бездіяльність Генеральної прокуратури у Печерському суді. Чотири наші подання, чотири відмови у внесенні будуть розглядатися у Печерському суді”, – сказав Романчук.
Поки захист не має інформації, коли саме відбудеться розгляд у суді.