ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

За сексизм публічних осіб та ЗМІ “нагороджуватимуть” антипремією

22.10.2019, 11:18
Фото – zmina.info
Фото – zmina.info

Низка громадських організацій започаткувала некомерційну ініціативу “Це яйце!”. Антипремію вручатимуть публічним особам та загальнонаціональним медіа за сексистські висловлювання та публікації відповідно. Про це повідомляють організатори ініціативи, передає Zmina.

Ініціативу започаткували ГО “Жінки в медіа”, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, “Детектор медіа”, Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, Українська Гельсінська спілка з прав людини.  

"Ми хочемо привернути увагу до проблеми стереотипного зображення жінок в українських ЗМІ та дискримінації за ознакою статі чи гендера, до якої вдаються українські публічні особи", – зауважують авторки ініціативи в пресрелізі. Вони додають, що на створення відзнаки їх надихнули антипремії “Будяк року” від УГСПЛ та “Дискримінатор року” від Коаліції з протидії дискримінації”. 

Комітет антипремії розглядатиме висловлювання та матеріали в українських загальнонаціональних ЗМІ за період з 1 листопада 2018 року до 1 листопада 2019 року.   

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядатимуть. Кількість номінацій від однієї людини необмежена.

Кандидатів на премію просять внести у форму за посиланням до 15 листопада 2019 року. 

Перше нагородження відбудеться під час пресконференції в Києві в грудні, напередодні Міжнародного дня прав людини.  

Нагадаємо, що, згідно з дослідженням Інституту масової інформації, 61,5% матеріалів на сайтах популярних українських онлайн-медіа містять у собі ознаки сексизму. Українські публічні особи, зокрема політики, також систематично вдаються до сексистських висловлювань. Так, наприклад, у серпні депутат Олександр Дубинський обирав помічниць за зростом, а міському голові Харкова Геннадію Кернесу “не сподобалася” зачіска депутатки Марії Мезенцевої. 

Liked the article?
Help us be even more cool!