ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

За пропаганду псевдовиборів можливе покарання до 15 років в'язниці – Мінреінтеграції

Особи, які брали участь у підготовці та проведенні Росією незаконних виборів на окупованих територіях України, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Анатолій Стельмах під час пресмарафону, передає Укрінформ.

"Багато з цих людей, які залучені до “виборів”, чомусь мають думку, що за це не будуть покарані, бо це не в межах компетенції нашого Кримінального кодексу. [...] Стаття 111 якраз і передбачає покарання до 15 років... за підготовку, пропаганду, участь у псевдорефрендумі. Тобто ці люди, коли території будуть звільнені, будуть однозначно притягнені до відповідальності. Чомусь вони вважають, що в тих, у кого немає на руках крові, не буде кримінальної відповідальності. Але ці люди – злочинці за українським законодавством. І ми їх фіксуємо, ми їх знаємо", – сказав Стельмах.

Він пояснив, що є пряма та опосередкована залученість до так званого виборчого процесу. Наприклад, директор школи, який дозволяє відкрити "виборчі дільниці" на території навчального закладу, підпадає під кримінальну відповідальність. Так само як і головний лікар медзакладу, де відкривають "виборчу дільницю".

"Можливо, він діє під примусом, але в будь-який момент він може звільнитися з посади головного лікаря і не переходити ту межу, за якою вже наступає кримінальна відповідальність. Це вибір кожної людини”, – зауважив заступник міністра.

Стельмах додав, що українська влада готує низку нормативно-правових актів щодо правового режиму на тимчасово окупованих територіях, де, зокрема, буде зафіксована відповідальність за ті чи інші злочини.

"Значна кількість (людей. – Ред.) буде притягнена до відповідальності, або будуть розроблені певні законодавчі механізми певної люстрації. Навіть якщо вони опосередковано й під примусом брали участь (в організації псевдовиборів. – Ред.)", – наголосив він.

Як повідомляв ІМІ, бійці Сил Оборони за допомогою БПЛА поширюють листівки із закликом ігнорувати псевдовибори на окупованих територіях.

Liked the article?
Help us be even more cool!