ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

За півроку в Україні зафіксовано 126 випадків порушень свободи слова – ІМІ

05.07.2018, 09:15

За шість місяців 2018 року експерти ІМІ зафіксували загалом по Україні 126 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни. За аналогічний період 2017 року було зафіксовано менше таких випадків (121). Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

До трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності, побиття та погрози журналістам. Цього року експерти ІМІ фіксують зростання кількості випадків у категоріях перешкоджання і побиття в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Найбільшу кількість порушень за першу половину 2018 року ескперти ІМІ зафіксували в категорії “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” – 56 (за аналогічний період 2017 року – 44 випадки).

Другу позицію посіла категорія “побиття та напади” – 15, у 2017 році ця категорія посідала лише четверту позицію з 10 випадками за півроку.

Погрози посіли третє місце – 13 випадків (за аналогічний період минулого року погрози були на тому ж місці з 15 випадками).

Водночас із початку року ІМІ зафіксував зменшення випадків обмеження доступу до публічної інформації. Так, за півроку експерти ІМІ зафіксували 9 таких випадків. Ця категорія посіла цьогоріч четверту позицію, у той час як за той же період 2017 року ця категорія посідала другу позицію з 17 випадками.

Лідером з порушень прав журналістів з початку року лишається Київ з областю (57 випадків).

Далі йдуть Миколаївщина (8 випадків) та чотири регіони з 5 випадками (Одещина, Волинь, Дніпропетровщина та Донеччина). В інших регіонах зафіксовано по чотири, три, два та одному випадку.

Переважно порушували право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція так і залишається стійкою з минулого року.

 

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!