ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

За пів року на держоргани вчинили 1,7 млн кібератак – Держспецзв'язку

29.07.2021, 12:32
Фото – fakty.ictv.ua
Фото – fakty.ictv.ua

За перше півріччя 2021 року Державна служба спеціального зв'язку заблокувала понад 1,7 млн мережевих атак на державні органи. 

Про це повідомляється на сайті Держспецзв'язку.

Так, за перше півріччя система виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки зафіксувала понад 50 млн підозрілих подій; опрацьовано близько 100 тисяч кіберінцидентів, більшість з них – поширення шкідливого програмного забезпечення та фішинг.

Припинено понад 400 DoS- і DDoS-атак, спрямованих на державні органи. З них 26% (107 атак) були вчинені (тільки або зокрема) з використанням ІР-адрес РФ. Близько 100 з них – на вебсайт Служби безпеки України.

За даними Держспецзв'язку, у лютому зловмисники почали використовувати відносно новий механізм кібератак на сайти сектору безпеки й оборони України, щоб заблокувати їхню роботу. Під час атаки вразливі вебсервери та робочі станції державних органів інфікує вірус, який робить їх елементом ботмережі для DDOS-атак на інші ресурси. Системи безпеки інтернет-провайдерів визначають скомпрометовані вебсервери та робочі станції як джерела атак та автоматично заносять їх до чорних списків. Отже, навіть після закінчення фази DDoS атаковані вебсайти залишаються недоступними для відвідувачів, йдеться в повідомленні.

“Значна частина  кібератак на Україну має високу складність і потребує ретельної підготовки та ресурсів. Зазвичай сукупність цих чинників свідчить про наближеність хакерів до державних структур або пряме підпорядкування цим структурам”, – йдеться в повідомленні.

Liked the article?
Help us be even more cool!