За його словами, покарання за образливі коментарі може бути тільки, якщо українці подають до суду один на одного. І саме суд визначає для них покарання.
«Ось якщо з’являються загрози життю людей – це вже кримінальна справа. Це міліція відслідковує», – сказав Поліщук.
Людину, за його словами, можуть покарати просто штрафом (до 119 гривень) або змусити принести публічні вибачення і виплатити компенсацію за моральну шкоду. Що ж до 15 діб, то таке покарання передбачено за дрібне хуліганство – у статті 173 адмінкодексу зазначено, що за нецензурщину можуть і арештувати.
Правозахисники кажуть, що зараз образи в мережі замінюють вуличні сварки. Але лайка і на вулиці, і в мережі підпадає під адмінвідповідальність – за це штрафують. “А за образи на ґрунті національності, релігійних переконань, раси, статі, етнічного походження можна отримати обмеження свободи на термін до 5 років”, – сказав юрист Михайло Ільяшев.
У той же час, автори блогів зізнаються, що їх лякає можливість судів через вираження їхньої думки на особистих сторінках.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів готує рішення про ліцензування інтернет-видань.