ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

З’явився трейлер фільму про журналіста, який розповів світу про Голодомор

25.09.2019, 10:45
Ajnj – скриншот з відео Film.ua Group
Ajnj – скриншот з відео Film.ua Group

З’явився трейлер фільму “Ціна правди”, що розповідає про журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні, повідомляє "Читомо".

Трейлер опублікувала компанія Film.ua Group на YouTube-каналі. Стрічка спільного виробництва України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute) та Великої Британії (Jones Boy Film).

Режисером стрічки виступила номінантка на премію “Оскар” Аґнєшка Голланд. Консультантом проєкту став Тімоті Снайдер – американський історик та письменник, професор Єльського університету, який у своїй монографії “Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним” обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Балтики та в західних областях Росії.

“Фільм “Ціна Правди” – це потужний, та неймовірно важливий для українського та світового глядача фільм. Адже в епоху інформаційних фейків та постправди ми повинні передусім самі залишатися справжніми та прагнути істини, як це робив головний герой – Гарет Джонс. Тому важливо, що в цій історії ми можемо побачити багато паралелей із сучасністю”, –  стверджує продюсер Єгор Олесов.

Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи в Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.

У широкий прокат фільм вийде 28 листопада. Згодом планується видання книжки “Гарет Джонс. Ціна правди” з біографією та статтями журналіста, в основі якої бакалаврська робота студенток Інституту журналістики Олени Тищук і Валентини Пасічної. 

Фільм уже отримав головну нагороду 44-го Фестивалю польських художніх фільмів “Золоті леви”. Крім того, художник-постановник стрічки Гжегож Піонтковскі отримав спеціальний приз за найкращий продакшн-дизайн.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!