ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

З Росії виїхав письменник Віктор Шендерович

11.01.2022, 10:21
Фото – AP / DW
Фото – AP / DW

Російський письменник, сатирик, драматург Віктор Шендерович оголосив про своє рішення виїхати з Росії, зважаючи на “перспективу позбавлення волі”. 

Про це він написав 10 січня у фейсбуці, повідомляє Радіо Свобода.

30 грудня 2021 року російський мін’юст вніс Шендеровича до реєстру “фізосіб, які виконують функції ЗМІ – іноземних агентів”, однак свій від’їзд він пов’язує не з отриманням цього статусу, а з кримінальною справою про наклеп на “кухаря Путіна” Євгена Пригожина.

“Я завжди приходив за повістками на допити й у суди. Почасти з цікавості, частково з довіри до долі та віри, набутої в дитинстві, в торжество якщо не добра, то здорового глузду. Так воно і було з часів першого переслідування за програму “Ляльки”, транзитом через усі автозаки, адміністративки та нові карні злочини “нульових” – до мільйонного штрафу часів “підкорення Криму” та нових автозаків… Але від особистої участі в кримінальній справі, яка мені світить за заявою “кремлівського кухаря” Пригожина, я, мабуть, утримаюся, і саме зі здорового глузду”, – написав Шендерович.

Куди саме він виїхав, Шендерович не повідомив, вказавши, що “вирішив перечекати зовні”.

Пригожин, який уже виграв справу про захист честі, гідності та ділової репутації в “Еха Москви” й Шендеровича (з радіостанції стягнуто мільйон рублів, із сатирика – сто тисяч), вирішив продовжити боротьбу, скориставшись кримінальною статтею про наклеп. Суд у Петербурзі вже визнав такими, що не відповідають дійсності, твердження Шендеровича про те, що Пригожин спонсорує “ПВК Вагнера” і “є вбивцею”, тепер же юристи Пригожина хочуть притягнути Шендеровича до кримінальної відповідальності за виголошення цих фраз.

Liked the article?
Help us be even more cool!