З полону "ЛНР" звільнено Марію Варфоломєєву (оновлено)
Сьогодні, 3 березня, з полону "ЛНР" звільнено луганську журналістку Марію Варфоломєєву. Про це у своєму Твіттері повідомив Президент України Петро Порошенко.
"Журналіст Марія Варфоломеєва звільнена з полону! Пишаюсь її мужністю та силою духу!", - написав глава держави.
Також про звільнення Варфоломєєвої ІМІ повідомив прес-секретар Президента України Святослав Цеголко. За його словами, до звільнення долучилась Адміністрація Президента і особисто Петро Порошенко.
Як повідомив ІМІ волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, Машу обміняли на двох осіб. Зараз, за його словами, Машу везуть в Київ, де вона буде проходити реабілітацію у "Феофанії".
“Маша розповіла, що її били, півроку вона взагалі просиділа в одиночній камері”, - розповів волонтер правозахисної групи.
Як повідомляє 112.ua, Варфоломєєву обміняли на жінку, яка жила на тимчасово окупованій території і працювала на бойовиків, а також на громадянина РФ Горбунова Івана, який також працював на бойовиків.
Маша після звільнення
Як повідомляв ІМІ, у полоні Марія Варфоломєєва перебувала з 9 січня 2015 року, коли у Луганську бойовики “ЛНР” взяли її в заручники. Затримали її через фотографування будівель у Луганську, в яких знаходилися бойовики. За словами журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань.
26 лютого 2016 року в районі міста Щастя Луганської області пройшов обмін трьох українських заручників (один військовий і двоє цивільних) на шістьох сепаратистів. При цьому, раніше анонсувався обмін у форматі "4 на 8". З'ясувалося, що четверта, кого бойовики мали відпустити, - Марія Варфоломєєва, але її обмін в останній момент зірвався.
Раніше волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який брав участь у переговорах щодо звільнення Марії Варфоломєєвої, повідомляв, що в обмін на неї в “ЛНР” просили чоловіка на прізвисько “Пасічник”, який приніс банку меду з вибухівкою на блокпост у Станиці Луганській, унаслідок чого загинув військовослужбовець і троє отримали поранення.
Фото - Twitter Павла Пеньонжека та Фейсбуку Костянтина Реуцького
Help us be even more cool!