ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІ Подай скаргу

З початку року ІМІ зафіксував 71 випадок порушень свободи слова

06.04.2018, 11:07
Фото - arstechnica.com

За три місяці 2018 року експерти ІМІ зафіксували загалом по Україні 71 випадок порушень свободи слова, які сталися у 18 регіонах країни. За аналогічний період 2017 року було зафіксовано менше таких випадків (52).

Основними порушеннями з початку року стали перешкоджання професійній діяльності журналіста (32 випадки), погрози (10) та побиття (7). Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Різке зростання в категорії “перешкоджання” експерти ІМІ зафіксували саме в лютому - 18 випадків, у січні зафіксовано 5 таких випадків, у березні - 9.

Регіоном-лідером порушень з початку 2018 року став Київ з областю (32 випадки). На Волині та Миколаївщині зафіксовано по чотири випадки відповідно, в інших по три та два випадки.

В основному порушували право журналістів на професію приватні особи, правоохоронці, місцева влада і депутати. Ця тенденція стала стійкою з минулого року.

Крім того, з початку року ІМІ зафіксував по 5 випадків обмеження доступу до публічної інформації та юридичного тиску.

Також зафіксовано по 3 випадки політичного тиску та кібератак та по 2 випадки пошкодження майна журналістів, економічного тиску та нападів на офіси ЗМІ.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!