ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

З початку карантину СБУ виявила 370 інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про COVID-19

18.05.2020, 12:00
Фото – theolivepress.es
Фото – theolivepress.es

З початку запровадження карантину Служба виявила 370  інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19 і задокументувала, що 17 із них діяли за завданням російської сторони. Про це повідомляється на сайті СБУ.

За останній тиждень СБУ викрила майже 50 нових інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19.

Кількість заблокованих інтернет-спільнот становить майже 2,5 тисячі з мільйонною аудиторією. 

Аналіз кіберфахівців відомства свідчить про подальше зростання активності спецслужб країни-агресора та керованих ними агентурних мереж. Як зазначає СБУ, агітатори використовують будь-які інформаційні приводи для створення в громадян відчуття неконтрольованого хаосу в країні, паніки та неспроможності державних органів виконувати свої функції за призначенням. 

“Зокрема, через соціальні мережі російські спецслужби та керовані ними агентурні мережі тролів закликали до порушення карантинних обмежень, проведення акцій протесту, силового захоплення влади та інформаційної підтримки деструктивних і антидержавних заходів”, – повідомляє СБУ. 

СБУ розпочала кримінальні провадження щодо 17 агітаторів, які діяли за завданням російської сторони, за дії, спрямовані на зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Такі агітатори “працювали” в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!