ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Із 28 листопада до 5 грудня пройде щорічна акція "Свічка пам’яті у Вікіпедії"

27.11.2020, 11:00
Фото – DixonD
Фото – DixonD

Із 28 листопада до 5 грудня пройде щорічна акція “Свічка пам’яті у Вікіпедії” зі створення та покращення статей про Голодомор 1932–1933 років. Найактивніші учасники й учасниці отримають подарунки.

Про це повідомила пресслужба громадської організації “Вікімедіа Україна”.

Усіх охочих запрошують наповнювати Вікіпедію українською та іншими мовами інформацією про історичні реалії Голодомору, його дослідників та місця пам’яті геноциду. 

Повідомляється, що волонтери зібрали й впорядкували багато різних знань про цю віху нашої історії, примножити їх і зробити ще якіснішими можна, долучившись до акції. 

Створювати статті можна як в українській Вікіпедії, так і в інших мовних розділах. Наприклад, в українській Вікіпедії ще немає статей про рух опору під час Голодомору та часопис “Студії Голодомору / Holodomor Studies”.

Учасники також можуть покращувати наявні статті. Наприклад, у межах тогорічного проєкту “Свічка пам’яті у Вікіпедії” було започатковано оглядову статтю про музеї Голодомору, яка потребує доповнення.

Сторінка акції у Вікіпедії з переліком статей до створення і поліпшення тут.

Будь-хто може доповнити Вікіпедію на цю тему. Наприклад, можна подивитися статтю про рідне село чи місто і додати згадку про Голодомор: вказати дані про кількість жертв, додати інформацію та фото пам'ятних меморіалів тощо.

Світлини з подій вшанування можна завантажувати на Вікісховище та ілюструвати ними відповідні статті Вікіпедії, зокрема про пам'ятки культурної спадщини. На сторінці акції цьому присвячено окремий розділ.

Liked the article?
Help us be even more cool!