Президент Асоціації медіа-юристів України Тетяна Котюжинська вважає, що до статті 171 Кримінального кодексу України щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів варто внести примітки, які б роз’яснювали для представників  прокуратури та Міністерства внутрішніх справ, кого можна вважати журналістом. Про це вона сказала під час  обговорення в межах програми «Відкрита розмова».

На її думку, внесення таких змін допомогло б прояснити ситуацію щодо правозастосування статті 171 ККУ: «Це значно б полегшило роботу, оскільки не вимагало б кожного разу проведення експертиз для з’ясування – це журналіст чи не журналіст».

Також  вона додала, що в медіа-середовищі вже є певні напрацювання щодо чіткого визначення професії журналіста, зокрема через застосування принципу системності збору інформації.

На думку медіа-юриста Дмитра Котляра, варто підготувати окремий законопроект, яким було б внесено зміни до статті 171 ККУ.

«Інше питання, хто внесе ці зміни і буде їх просувати, але можна почати з розробки тексту, мати першу редакцію, почати її обговорювати», – зазначив він.

Експерти домовилися провести окрему зустріч для погодження цих ініціатив, щоб мати єдине спільне бачення, яке буде представлене Міжвідомчій робочій групі з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

“Телекритика”