Юрчишин: В Україні є сенс розпочати діалог про цифровий вік
В Україні немає жодного вікового бар'єра для доступу до соцмереж і вже є сенс розпочати діалог про цифровий вік. Таку думку в колонці для “Української правди” висловив народний депутат від фракції “Голос”, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Зокрема, через месенджер Telegram:
- поширюють наркотики, рекламують алкоголь і тютюн;
- ведуть вербування;
- формують деструктивну поведінку в підлітків, які вже підпалюють машини військових, вчиняють провокації, зливають інформацію, беруть участь у диверсіях.
“Нам уже відомі кейси, коли підлітки погоджувались на закладання вибухівки, а в результаті були вбиті самі цією ж вибухівкою. Це не чутки, не фантазії, це реальні трагедії. Цифрові платформи стали інструментом для вбивства українців (зокрема, й наймолодших) в руках ворога”, – зауважив Ярослав Юрчишин.
Він також додав, що дитина в Україні сьогодні має більше спокуси побачити російську пропаганду в TikTok, ніж українську книжку в школі.
“Аргументи “це обмеження свободи слова” не витримують критики. Свобода слова – це право дорослого свідомого громадянина на висловлення думки. Але свобода дитини – це передусім захист від зловживань. Від наркотиків. Від вербування. Від насильства”, – написав Юрчишин.
Він наголосив, що в Україні є сенс розпочати діалог про:
- цифровий вік;
- реальну перевірку віку (не “натисни галочку”, а, наприклад, із залученням “Дії”);
- технічні обмеження для неповнолітніх у TikTok, Telegram та на інших платформах;
- відповідальність платформ за порушення.
“Світ уже приймає рішення. Зволікання можуть породити нові заголовки про підпали авто військових чи загибель українських підлітків шляхом вербовки. Це жорстка реальність, і нам треба вчитися на власних уроках. Країна, яка воює, повинна захищати не тільки кордони, а й дітей. Бо вони і є наше майбутнє”, – вважає голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Як повідомляв ІМІ, Техас може стати наступним американським штатом, який запровадить жорстке регулювання соцмереж. Законопроєкт, що забороняє особам до 18 років користуватися соціальними мережами, нещодавно пройшов сенатський комітет і готується до голосування в сенаті штату.
Щодо Євросоюзу, то в листопаді 2024 року сім французьких родин подали позов проти соцмережі TikTok. Вони впевнені, що їхні діти-підлітки побачили на цій платформі шкідливий контент, який призвів до самогубства двох з них у віці 15 років.
Help us be even more cool!