ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

YouTube позначатиме справжніх лікарів галочкою, щоб уникнути медичних фейків

28.10.2022, 15:06
Фото – computerhoy.com
Фото – computerhoy.com

Ліцензовані медичні працівники на YouTube тепер можуть подати заявку на додавання до своїх відео панелей, які позначають їх як надійні джерела інформації про здоров’я. Про це повідомляє Ain.ua з посиланням на The Verge.

Верифіковані лікарі також зможуть додавати свої відео в спеціальні розділи, присвячені конкретним хворобам.

Право на нову верифікацію отримають ліцензовані лікарі, медсестри, психологи, сімейні терапевти та соціальні працівники Їм доведеться погодитися дотримуватися практик, створених Радою медичних спеціалізованих товариств, Національною медичною академією США та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, згідно з якими інформація має бути науково обґрунтованою, об’єктивною та прозорою.

“Я думаю, що нам потрібно боротися з медичною дезінформацією, або видаляючи, або зменшуючи те, що ми бачили. Але люди все ще мають запитання і шукають відповіді. Тож ви повинні переконатися, що у вас є достатній запас інформації, який дозволить людям належним чином залучати”, – сказав керівник відділу охорони здоров’я та партнерства з охорони здоров’я в YouTube Гарт Грем.

У YouTube уже була практика верифікації та виділення надійних джерел інформації про здоров’я, проте раніше до зазначених функцій мали доступ лише такі організації, як департаменти охорони здоров’я та лікарні.

Як пише видання, люди часто шукають інформацію про здоров’я і не перевіряють її джерела. Цим завжди користувалися шахраї, шарлатани та псевдолікарі, що пропонували антинаукові теорії як пояснення будь-якій хворобі.

Проте з початком пандемії COVID19 ситуація значно погіршилась: мільйони людей почали вірити в антивакцинаторські практики та теорії змов, що призвело до тисяч зайвих смертей, яких інакше можна було б уникнути.

Підвищення статусу тих профілів, які YouTube вважає надійним джерелом медичної інформації, є одним зі способів покращити ситуацію, але ще невідомо, чи буде цього досить для протидії псевдонауці.

Liked the article?
Help us be even more cool!