У Південній Кореї запровадили цензуру через запровадження воєнного стану
У Південній Кореї після запровадження воєнного стану начальник штабу сухопутних військ Пак Ан Су підписав указ, що передбачає контроль над усіма засобами масової інформації й видавництвами, повідомляє інформаційне агентство Yonhap.
“Акти заперечення вільної демократії чи спроби її повалення заборонені; фейки, маніпулювання громадською думкою й провокації також забороняються”, – зазначив Пак.
Як пише агенція, під час воєнного стану командувач здійснює нагляд за адміністративними та юридичними справами в регіоні, де оголошено цей правовий режим, і може за потреби вживати спеціальних заходів на кшталт арештів, конфіскації майна, контролю над ЗМІ й обмеження колективних дій.
Також у країні заборонили будь-яку політичну активність, зокрема протести й діяльність політичних партій.
“Уся політична діяльність, зокрема діяльність, пов'язана з Національною асамблеєю, регіональними зборами, політичними партіями, створенням політичних організацій, мітингами та протестами, забороняється”, – заявив Пак.
Він зазначив, що указ чинний по всій країні й має на меті захист вільної демократії й громадян від антидержавних сил, які можуть спробувати повалити уряд.
Відповідно до указу, стажисти-медики, які зараз страйкують, мають повернутися до роботи протягом 48 годин.
Згідно з указом, порушники режиму воєнного стану можуть бути заарештовані чи обшукані без ордера.
За законом Південної Кореї, нагляд за роботою командувача сухопутних військ зазвичай здійснює міністр оборони, але в разі запровадження воєнного стану на всій території країни чи за особливих обставин командувач підпорядковується безпосередньо президенту.
3 грудня президент Юн Сук Йоль оголосив надзвичайний воєнний стан, звинувативши опозицію в “антидержавній діяльності, зокрема плануванні повстання”.
“Воєнний стан має на меті викорінити пропівнічнокорейські сили й захистити конституційний устрій свободи”, – сказав Юн у телезверненні.
Рішення було ухвалене після того, як опозиційна Демократична партія домоглася затвердження зменшеного проєкту бюджету в бюджетному комітеті парламенту й подала клопотання про імпічмент державного аудитора й головного прокурора.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!