ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Європарламент заснував премію імені вбитої журналістки Дафни Галіції

19.10.2020, 11:00
Фото - eleftherostypos.gr
Фото - eleftherostypos.gr

Європейський парламент заснував 16 жовтня премію в сфері розслідувальної журналістики імені Дафни Каруани Галіції, мальтійської журналістки, яку вбили три року тому, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Премія Дафни Каруани Галіції відзначає важливу роль, яку журналісти відіграють у збереженні наших демократій, служитиме нагадуванням громадянам про значення вільної преси. Ця премія покликана допомогти журналістам у життєво важливій і часто небезпечній роботі, яку вони виконують”, - заявила заступник голови Європарламенту Гайді Гаутала.

Щорічна премія в 20 тис. євро буде присуджуватися з жовтня 2021 року журналістам або групам журналістів з ЄС. Кандидати і лауреат вибиратимуться незалежною комісією.

Нагадаємо, Дафна Каруана Галіція була вбита 16 жовтня 2017 року внаслідок вибуху її автомобіля від закладеної в нього бомби. Глибоке обурення громадськості тим, як влада проводила розслідування її вбивства, привело, зрештою, до відставки прем'єр-міністра Мускати.

Темами розслідувань журналістки була корупція в уряді, відмивання капіталів, зв'язок бізнесу з організованою злочинністю. Писала про “панамські документи”. У 2016 році вона висунула звинувачення проти прем'єр-міністра країни Джозефа Мускати в корупційних зв'язках з родиною президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Liked the article?
Help us be even more cool!