ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Єврокомісія зобов’язала TikTok зберегти всі дані щодо виборів у Румунії

Європейська комісія зобов'язала платформу TikTok зберегти всі дані щодо виборів у Румунії на тлі інформації про втручання з боку Росії. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Єврокомісії.

Єврокомісія повідомила, що відповідно до DSA (Акт про цифрові послуги. – Ред.) видала “розпорядження про збереження” для TikTok, “наказуючи платформі зберегти дані, пов’язані з фактичними або передбачуваними системними ризиками, які її сервіс може створити для виборчих процесів і громадянського дискурсу в ЄС”. 

“Це зроблено для збереження наявної інформації та доказів у разі подальшого розслідування комісії щодо дотримання TikTok своїх зобов’язань згідно з DSA”, – заявили у ЄК.

Згідно з розпорядженням, TikTok має “зберігати внутрішні документи та інформацію щодо дизайну та функціонування своїх систем рекомендацій, а також способів усунення ризиків навмисних маніпуляцій шляхом скоординованого неавтентичного використання сервісу”.

Розпорядження стосується національних виборів у Європейському Союзі в період із 24 листопада 2024 до 31 березня 2025 року.

Раніше Єврокомісія отримала інформацію, яка вказує на іноземне втручання з боку Росії у вибори в Румунії.

Передісторія

Як повідомляв ІМІ, 24 листопада в Румунії перший тур президентських виборів виграв безпартійний, ультраправий, проросійський кандидат Келін Джорджеску, який проводив свою передвиборну кампанію переважно в TikTok. Його популярність була настільки низькою, що ніхто не розглядав цього політика як якогось серйозного конкурента. Під час останніх соціологічних опитувань він набирав лише від чотирьох до семи відсотків. Джорджеску виступає за вихід країни з Євросоюзу та НАТО.

Президент Румунії Клаус Йоганніс оприлюднив документи про втручання в президентські вибори за допомогою платформи TikTok і російських кібератак.

Liked the article?
Help us be even more cool!