ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Єврокомісія посилює боротьбу з мовою ворожнечі та маніпуляціями в інтернеті

Єврокомісія посилює реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та планує докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилася під час наступних волевиявлень.

Про це заявила віцепрезидентка з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Єврокомісії Хенна Віркунен у Європарламенті в Страсбурзі під час дебатів щодо захисту демократії в соцмережах, повідомляє Укрінформ.

“Цього тижня ми інтегрували Кодекс поведінки щодо протидії незаконній мові ненависті в інтернеті+ в рамки закону про цифрові послуги. Це дозволить посилити реагування на всі види мови ворожнечі в інтернеті. Відтепер мова ворожнечі, яку позначатимуть спеціальним маркером, оцінюватиметься впродовж 24 годин і видалятиметься, якщо необхідно”, – заявила вона.

Кодекс поведінки+ підписали:

  • платформи-гіганти, як Dailymotion, Facebook, Instagram, LinkedIn, 
  • сервіси для споживачів Microsoft, Snapchat, Rakuten Viber, TikTok, Twitch, X і YouTube.

Наступного місяця комісія зосередиться на виробленні алгоритму дій щодо моніторингу та контролю цифрових платформ у період виборів.

“5–6 лютого ми проведемо стратегічну дискусію з таких питань, як рівність можливостей між політичними партіями та кандидатами, чесність виборів та управління ризиками у виборчому контексті. У більш широкому сенсі ми працюємо в рамках Європейської мережі співпраці з питань виборів, яка об'єднує національні органи влади, що займаються виборчими питаннями”, – наголосила Віркунен.

Вона сподівається, що провайдери платформ застосовуватимуть практику швидкого реагування на всіх майбутніх виборах, особливо після ситуації в Румунії.

“Це надзвичайні події в історії європейської демократії. Ми бачили це минулого місяця в Румунії, де Конституційний суд скасував президентські вибори після розсекречення документів, які свідчили про існування скоординованої маніпулятивної кампанії в TikTok. Ми відкрили офіційне провадження щодо цього проти TikTok”, – заявила єврокомісарка.

За словами Віркунен, з моменту набуття чинності закону про цифрові послуги було відкрито щонайменше 10 проваджень. Одне проти X, три проти TikTok, одне проти Aliexpress, ще по два проти Facebook та Instagram компанії Meta й одне проти Temu.

Єврокомісарка також оголосила про початок консультацій щодо так званого Щита європейської демократії. 

Як повідомляв ІМІ, Єврокомісія 17 грудня оголосила про початок офіційного провадження проти TikTok після анулювання результатів першого туру виборів президента в Румунії.

Liked the article?
Help us be even more cool!