ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

ЄС звинувачує Росію в кампанії з дезінформації щодо коронавірусу – Reuters

18.03.2020, 14:00
Фото – krymr.com
Фото – krymr.com

Європейська служба зовнішніх дій повідомляє, що російські медіа розгорнули значну кампанію з дезінформації, спрямовану проти Заходу, щоб погіршити вплив коронавірусу, створити паніку та посіяти недовіру в західних суспільствах. 

Про це йдеться в офіційному документі Європейської служби зовнішніх дій від 16 березня, з яким ознайомилось агентство Reuters, повідомляє "Європейська правда".

Згідно з документом, російська сторона поширює фальшиві новини в інтернеті англійською, іспанською, італійською, німецькою та французькою мовами, у яких містяться суперечливі і заплутані повідомлення. Їхня мета – ускладнити комунікацію в ЄС і те, як офіційні органи влади в Європі повідомляють своїм громадянам про боротьбу з пандемією.

"Триває значна дезінформаційна кампанія російських державних ЗМІ та прокремлівських ЗМІ щодо COVID-19", – йдеться в дев'ятисторінковому внутрішньому документі.

Спеціалізована база даних ЄС зафіксувала майже 80 випадків дезінформації щодо коронавірусу з 22 січня.

Один із прикладів російської кампанії у звіті стосується заворушень у Нових Санжарах наприкінці лютого. Згадується, зокрема, фальшивий лист від Міністерства охорони здоров'я України про нібито п'ять випадків зараження коронавірусом в Україні. 

Також звіт цитує неправдиві новини, створені Росією в Італії, про те, що система охорони здоров'я  країни не зможе впоратися зі спалахом і лікарі через брак ліжок обиратимуть, хто виживе, а хто помре. 

Ще один приклад – фейкова новина про нібито зараження коронавірусом словацького прем’єра Петера Пеллегріні, який міг передати інфекцію іншим посадовцям під час нещодавніх зустрічей на вищому рівні.

"Основна мета дезінформації Кремля – ​​загострити кризу охорони здоров'я в західних країнах... це відповідає ширшій стратегії Кремля щодо спроб підірвати європейські суспільства", – додається в документі.

"Прокремлівські неправдиві повідомлення просувають наратив про те, що коронавірус був створений людьми і взятий на озброєння Заходом", – ідеться в повідомленні звіту служби. 

Європейська служба зовнішніх дій відмовилася коментувати звіт безпосередньо, але речник служби заявив, що ЄС контактував з Google, Facebook, Twitter та Microsoft, щоб "обговорити поширення дезінформації навколо спалаху COVID-19".

Liked the article?
Help us be even more cool!