ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

ЄС затвердив за кібератаки новий режим санкцій

17.05.2019, 13:40

Рада ЄС затвердила новий режим санкцій у відповідь на злочинну кібердіяльність. Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС, інформує “Європейська правда”.

Витік даних, крадіжка інтелектуальної власності, атаки на ІТ-інфраструктуру та викрадення секретної інформації можуть у майбутньому призвести до того, що ЄС накладе санкції на відповідальних за такі дії іноземних юридичних та фізичних осіб. 

Нові санкції можуть бути спрямовані на тих, хто вчиняє ці види кібердіяльності в будь-якому місці, незалежно від їхньої національності та місцеперебування. 

“Рада створила межі, що дозволяють ЄС накладати цілеспрямовані обмежувальні заходи для стримування та реагування на кібератаки, які становлять зовнішню загрозу для ЄС або його держав-членів, зокрема кібератаки проти третіх держав або міжнародних організацій, де обмежені заходи вважаються необхідними для досягнення цілей Спільної зовнішньої політики та політики безпеки”, – сказано в повідомленні.

Кібератаки, що належать до сфери застосування цього нового режиму санкцій, є такими, які мають значний вплив і які або здійснюються з-за меж ЄС, або використовують інфраструктуру за межами ЄС, або здійснюються особами чи установами, створеними або такими, що діють за межами ЄС, або здійснюються за підтримки осіб чи організацій, що діють поза межами ЄС.

Спроби кібератак з потенційно значним ефектом також охоплюються цим режимом санкцій.

Санкції передбачають заборону на поїздки до ЄС, заморожування активів для фізичних осіб та заморожування активів для суб'єктів господарювання. Крім того, особам і організаціям ЄС заборонятиметься надавати кошти підсанкційним суб’єктам.

Цей крок відбувається на тлі дедалі більшої тривоги щодо передбачуваної китайської та російської діяльності.

Захід звинуватив російську військову розвідку в управлінні глобальними кібератаками, спрямованими на установи від спортивних антидопінгових органів до АЕС та лабораторій з дослідження хімічної зброї.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!