ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

ЄП закликав Україну свторювати незалежні ЗМІ та розслідувати напади на журналістів

20.12.2018, 15:07
Фото - Reuters

Європарламент наголосив у резолюції, ухваленій 12 грудня, на необхідності створення в Україні політично та економічно незалежних ЗМІ, вільних від державного контролю, як противаги “приватним олігархічним монополіям”. Про це йдеться в резолюції про виконання Україною Угоди про асоціацію, яку Європарламент (ЄП) схвалив 12 грудня, повідомляє “Детектор медіа”.

Так, в резолюції ЄП вкотре закликав до скасування вимог е-декларування для антикорупційних активістів, а також «рішуче засуджує» зростаюче число нападів на громадських активістів та журналістів. У ЄП висловили жаль з приводу «відсутності ефективного розслідування випадків жорстоких нападів на правозахисників та журналістів». У цьому контексті в ЄП згадали справу Катерини Гандзюк, яка померла 4 листопада 2018 року після замаху на неї влітку цього ж року, а також загибель журналістів під час подій на Майдані у 2014 році. ЄП закликав українську владу «притягнути прибічників та винуватців таких нападів до відповідальності та припинити безкарність за ці злочини».

Також у Європарламенті стурбовані збільшенням кількості кримінальних справ проти журналістів, які розслідують корупцію, або критикують владу через проведені реформи і політику щодо Сходу України. У резолюції висловлюється стурбованість рішенням українського суду про надання ГПУ доступу до даних із телефона головного редактора програми «Схеми» Наталії Седлецької. В ЄП підкреслили «принципове значення свободи ЗМІ та захисту джерел журналістів».

Крім того, Євросоюз наголосив на необхідності для України незалежних медіа та плюралізму засобів масової інформації з метою забезпечення безпеки працівників ЗМІ та журналістів. Він закликав «не обмежувати можливості засобів масової інформації для меншин, щоб гарантувати, що громадяни всіх етнічних груп можуть мати рівний доступ до інформації».

В оприлюдненій резолюції ЄП закликав українську владу докласти зусиль для створення політично та економічно незалежних ЗМІ, вільних від державного контролю, як противаги «приватним олігархічним монополіям».

Крім того, в ЄП висловили занепокоєння «суттєвим погіршенням ситуації зі свободою слова та незалежністю ЗМІ» в анексованому Росією Криму, закриттям кримсько-татарських медіа.

Також у ЄП зазначили, що досі «глибоко стурбовані» долею незаконно затриманих та ув’язнених РФ українців, зокрема, режисера Олега Сенцова. ЄП закликав українську владу та міжнародне співтовариство «використовувати всі наявні засоби для їхнього звільнення».

Нагадаємо, раніше Європарламент та НДІ закликали Раду підтримати фінансування Суспільного в повному обсязі.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!