ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Washington Post виправила неправильно наведену цитату Трампа, яку поширили багато ЗМІ

18.03.2021, 16:05
Фото – ВВС
Фото – ВВС

Газета Washington Post 16 березня виправила неправильно наведену цитату експрезидента США Дональда Трампа в опублікованій у січні статті про президентські вибори в штаті Джорджія. Безліч загальнонаціональних ЗМІ розтиражували приписану Трампу неправильну цитату, повідомляє “Голос Америки”.

Видання заявило, що журналісти “неправильно процитували” Трампа, чия телефонна розмова зі співробітницею виборчої комісії штату лягла в основу матеріалу. 

Під час телефонної розмови в грудні Трамп висловив стурбованість у зв'язку з передбачуваними фальсифікаціями під час президентських виборів.

У січневому матеріалі, автор якого посилався на анонімне джерело, йшлося, що Трамп закликав свою співрозмовницю “знайти фальсифікації” і заявив, що вона стане “національним героєм”, якщо виконає прохання експрезидента.

Однак 11 березня газета Wall Street Journal опублікувала розшифрування аудіозапису розмови, з якої очевидно, що Трамп не казав цих слів.

“За два місяці після публікації цієї історії секретар штату Джорджія оприлюднив аудіозапис грудневої телефонної розмови президента Дональда Трампа з главою розслідування, яке велося виборчою комісією штату за підсумками виборів”, – йдеться в сьогоднішній публікації Washington Post.

Згідно з розшифруванням запису, Washington Post неправильно процитувала слова Трампа під час дзвінка на підставі інформації, наданої джерелом. Трамп не наказував своїй співрозмовниці “знайти фальсифікації” і не обіцяв, що вона стане “національним героєм”. Натомість Трамп закликав главу розслідування ретельно вивчити бюлетені, подані в окрузі Фултон, сказавши, що вона виявить у них “шахрайство”. Трамп також зазначив, що в його співрозмовниці на той момент була “найважливіша робота в країні”.

Під час розмови експрезидент дійсно стверджував, що він виграв на виборах у Джорджії і заявляв, що “щось погане” відбувається з підсумками президентських виборів у країні.

“Можу запевнити вас, що наша команда і [Бюро розслідувань штату Джорджія] зацікавлені лише в правді й знаходженні інформації, заснованої на фактах”, – відповіла президенту співробітниця виборчої комісії, згідно з аудіозаписом, опублікованим Wall Street Journal.

Трамп відреагував на виправлення, назвавши первинну публікацію Washington Post “знущанням над журналістикою”, але водночас подякував газеті за виправлення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!