ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Виконавча директорка ІМІ розповіла про випадки порушень свободи слова

06.06.2019, 12:35
Фото – ukrinform.ua

За час війни на Донбасі в полон бойовиків потрапили понад 80 українських журналістів.

Про це сказала виконавча директорка ГО “Інститут масової інформації”, представниця в Україні міжнародної організації “Репортери без кордонів” Оксана Романюк під час круглого столу "Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення" з нагоди Дня журналіста, повідомляє Укрінформ.

“За останні п’ять років понад 80 українських журналістів побували в заручниках саме на території Донбасу”, – підкреслила вона.

Загалом, за словами Романюк, експерти ІМІ постійно фіксують випадки порушень свободи слова в Україні. У травні їх було виявлено 13.

Основним типом порушення прав журналістів стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності (травень – 7, квітень – 8, березень – 15, лютий – 11, січень – 7).

Також Романюк оприлюднила звернення медіаруху “Медіа за усвідомлений вибір” до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією першочергових медіареформ.

Як зазначається в цьому зверненні, останні п’ять років були дуже болісними для українських журналістів: убито журналістів Павла Шеремета, Сергія Ніколаєва, у стані медичної коми зараз перебуває черкаський журналіст Вадим Комаров, який постраждав унаслідок жорстокого нападу в Черкасах. У полоні так званої "ДНР" уже два роки тримають журналіста Станіслава Асєєва, отримав умовний вирок та підписку про невиїзд із Криму журналіст Микола Семена, а журналіста Романа Сущенка Кремль засудив до 12 років колонії суворого режиму.

“Сотні наших колег за ці роки побували в заручниках, стали вимушеними переселенцями та постраждали через тиск і погрози внаслідок своєї професійної діяльності”, – зазначають автори звернення.

Вони закликають главу держави до конкретних кроків щодо гарантування свободи слова та розвитку медіасфери в Україні. Сподіваються, що обрання Зеленського на посаду Президента означатиме нові перспективи для української медіагалузі, а також незворотність тих реформ, які відбулися за останні роки, зокрема щодо становлення суспільного мовлення, більшої прозорості медіавласності.

Як повідомляв ІМІ, у травні експерти ІМІ зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова. Усі ці випадки стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

6 червня медіарух “Медіа за усвідомлений вибір” з нагоди професійного свята, Дня журналіста, звернувся до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією першочергових медіареформ.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!