ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Видавець газети з карикатурою про Зеленського звернувся у поліцію щодо перешкоджання журналістській діяльності

22.07.2019, 12:56
Фото - kyiv.npu.gov.ua

Власник і очільник медіахолдингу “Великий Київ” Віталій Усенко написав заяву до поліції про перешкоджання журналістській діяльності через складання адміністративних протоколів на розповсюджувачів газети, яка опублікувала карикатуру на Президента України Володимира Зеленського, повідомляє “Детектор медіа”.

Зокрема, Віталій Усенко розповів, що 19 липня лінійна поліція метрополітену склала адміністративний протокол на ще одну розповсюджувачку газети, натомість до редакції видання ніхто не звертався.

“До редакції не було жодних звернень. Це все робиться з однією метою, аби зірвати розповсюдження. І в цій частині – це і є перешкоджання журналістській діяльності. Вони нам блокують просто розповсюдження”, – переконаний він.

Також Усенко заявив, що працівники поліції нібито мають вказівку затримувати причетних до газети “Великий Київ”.

“За її (розповсюджувачки - ред.) словами, правоохоронці спочатку сказали, що вже три дні є вказівка затримувати всіх, хто має стосунок до газети “Великий Київ”. Це підтвердив словами один з тих, хто затримував. Коли я приїхав, він (старший сержант, працівник лінійної поліції - ред.) уже мені це підтвердив. Але офіційно вони казали, що це передвиборча агітація, неправдиві дані – як це може патрульний поліцейський встановити для мене загадка”, – зазначив власник газети “Великий Київ”.

Речниця Головного управління Національної поліції (ГУ НП) в Києві Оксана Блищик у спростувала виданню інформацію про існування відповідних розпоряджень.

“Ніяких розпоряджень немає, є вимоги чинного законодавства, дотримуватися якого повинні й ті люди, які розповсюджують будь-які матеріали, які мають агітаційний зміст”, – наголосила вона.

Також Блищик пояснила, що поліцейські на місці перевіряють наявність агітаційних матеріалів у виданнях: “Якщо правоохоронці подивилися газету і там є матеріали агітаційного характеру про одну чи кількох осіб, якась політична реклама там вказана тощо, відповідно вони складають адміністративні матеріали. Ці перевіряється на місці, можуть запросити в кімнату поліції (якщо йдеться про метрополітен)”.

Загалом, за даними очільника медіахолдингу “Великий Київ”, правоохоронці склали адміністративні протоколи на двох розповсюджувачів газети, ще двоє зіткнулися із погрозами, а саме: одна від працівників поліції, інший – від невідомого. У зв’язку з цим, за його словами, люди відмовляються працювати. Зокрема, чоловік, якого затримали 17 липня, відмовився працювати, хоча співпраця з ним тривала сім років.

Оксана Блищик, своєю чергою, зазначила, що адмінпротоколи були складені за ст. 212 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами, або розміщення їх у заборонених місцях). Вона уточнила, що ці адміністративні матеріали будуть направлені в суд.

Як нагадує видання, 17 липня поліція Києва повідомила про викриття пенсіонера в розповсюдженні газет із політичною антирекламою. Друковані матеріали було вилучено, а на правопорушника складено адміністративні матеріали. Чоловіку загрожує штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!